Slepičí vejce jsou součástí stravy téměř každé rodiny. Existuje mnoho způsobů jak vejce upravit, neobejdeme se bez nich při pečení a při nejrůznějším vaření.

vejce naměkko

Obsahují velké množství bílkovin, tuky, vitaminy a minerální látky. Názory na množství vajec, která by člověk měl zkonzumovat, se liší. Někteří výživoví poradci tvrdí, že vejce obsahují velké množství cholesterolu a jejich konzumace by se neměla přehánět. Jiní označují cholesterol ve vejcích jako zbytečného strašáka a vejce za tak škodlivá nepovažují. Nejjednodušší je řídit se vlastním rozumem a vejce si dopřávat přiměřeně.  Občas ke snídani, jindy třeba v oblíbeném moučníku.

Snídaňová vejce

Ke snídani si můžete připravit vejce na  mnoho oblíbených způsobů. Nejčastější jsou různé stadia vařeného vejce. Doba vaření je orientační, protože velikost vajec je různá. U menšího vajíčka můžete čas maličko ubrat, u většího přidat. Ale jen třeba o půl minuty.

K vaření jsou ideální vejce starší pěti dní. Loupe se z nich dobře skořápka. Loupání skořápky si také usnadníte tím, že uvařenými vejci několikrát poklepete ze všech stran, aby skořápka popraskala a potom je ponoříte do ledové vody.

Při vaření vejce vkládáme do vroucí vody, do které jsme přidali trochu octa. Ten by měl zabránit prasknutí skořápky při vaření. Prasknutí zabrání také to, když do širšího konce vejce uděláte miniaturní dírku, třeba špendlíkem.  Vejce nikdy nevkládejte do vody studená z lednice, ale ohřátá na pokojovou teplotu.

Vejce naměkko – doba vaření je asi 3–4 minuty. Ideální je potom odloupat horní třetinu skořápky, umístit vejce do kalíšku na vejce naměkko a vyjíst lžičkou. Mají totiž tekutý žloutek, částečně i bílek. Takto uvařená vejce můžete také oloupat a dát do větší misky, osolit, opepřit a zalít rozpuštěným máslem. Nakonec ještě posypete pažitkou nebo petrželkou a vykouzlíte vejce do skla.

vejce do skla

Vejce nahniličko – vaříme trochu déle, asi 5 až 6 minut. Na rozdíl od vejce naměkko mají tuhý bílek a měkký, až tekutý žloutek. I tato vejce se dají použít na vejce do skla. Záleží na tom, jak má kdo rád nebo nerad tekutý bílek.

vejce nahniličko

Vejce natvrdo – mají tuhý bílek i žloutek. Takto vaříme vejce asi 7 až 8 minut. Déle určitě ne, protože při delším varu vám okraj žloutku nepěkně zezelená. Vejce natvrdo použijete třeba do salátů nebo na chlebíčky či obyčejný, ale velice chutný chleba s máslem a vejci.

vejce natvrdo

Omeleta – jedna z nejúžasnějších úprav vajíček. Vejce vyklepnete do misky a prošleháte lehce vidličkou. Ochutíte solí a špetkou pepře. Na rozehřáté pánvi rozpustíte kousek másla nebo kapku oleje a vylijete vaječnou směs. Nyní je dobré obracečkou ze stran hrnout již lehce připečené kousky omelety do středu. Stačí asi třikrát nebo čtyřikrát, aby se vám to povedlo z každé strany. Ztlumíme teplotu a necháme povrch ztuhnout. Neotáčíme. Můžeme posypat sýrem, šunkou, čerstvou zelenou petrželkou.

omeleta

Zastřené vejce – příprava chce trochu cviku. Hlavně s roztočením víru ve vařící vodě. Do hrnce dáte vařit vodu s octem. Když začne vařit, vařečkou ji roztočte dokola, aby uprostřed vzniknul malý vír. Ztlumte teplotu asi na polovinu, aby voda nevařila. Do víru vyklepněte opatrně vejce, které ve vodě párkrát lehce otáčejte, aby mělo pěkný tvar. Vařte asi tři minuty a poté vyndejte děrovanou naběračkou. Na talíři dochuťte solí a pepřem. Takto připravená vejce se výborně hodí třeba do salátů nebo polévek.

Míchaná vejce – vejce rozklepneme do misky a malinko prošleháme vidličkou. Dochutíme solí a pepřem. V pánvičce si rozpustíme máslo, na kterému můžeme, ale nemusíme osmahnout nadrobno pokrájenou cibulku. Pokud použijeme i cibulku, tak ji necháme zesklovatět. Vejce vylijeme do pánvičky, vypneme plotýnku a mícháme. Vejce nenecháme příliš ztuhnout. Ihned podáváme, třeba posypané nasekanou pažitkou.

míchaná vejce

Volí nebo volská oka – můžeme připravovat buď na klasické pánvičce a „oko“ potom bude mít nepravidelný tvar. Nebo můžeme použít pánev na lívance a potom bude jedno „oko“ jako druhé. Do rozpálené pánvičky s trochou oleje vyklepeneme opatrně vejce. Dáváme pozor, abysme neporušili žloutek. Ztlumíme teplotu a opékáme tak dlouho až vejce ztuhne tak, jak máme rádi. Někdo má rád tekutý žloutek, ale tuhý bílek, jiný zase úplně tuhé celé vejce. Tomu přizpůsobíme dobu opékání na pánvičce.

volí oko

Jak vejce doma připravujete vy?

Reklama