Přes 38 000 lidí navštívilo největší retrospektivní výstavu sochaře Olbrama Zoubka v Jízdárně Pražského hradu. Poslední možnost ji vidět je tento víkend, končí v neděli 30. března v 18 hodin.

V ten den v 15 hodin je na programu také poslední dílna pro děti. Právě dílny, rodinné workshopy a také komentované prohlídky - v řadě případů vedené samotným autorem - pravidelně zvyšovaly už tak velký zájem o výstavu. Dosud nejrozsáhlejší výstava známého českého sochaře se řadí k vůbec nejúspěšnějším výstavám českého umění, které se Jízdárně zatím uskutečnily: rekordní návštěvnost drží výstava Josefa Čapka, na niž v roce 2010 zamířilo přes 73 000 návštěvníků, Karel Malich přilákal v roce 2012 přes 35 000 lidí.

zzz

zjednaa

„Jsem ráda, že se táta výstavy dožil a že ji sám koncipoval. Vybral sochy, které jsou pro něho důležité a které má rád. My ostatní - rodina a přátelé - jsme mu pomáhali, ale do jeho autorské koncepce jsme nezasahovali. S radostí jsme sledovali rostoucí počet návštěvníků a četli všechny kritiky. Reakce těch, co už na výstavu přišli, nás přesvědčují o tom, že jsme nepracovali zbytečně. Na skutečné zhodnocení otcova díla, jeho silných i slabých stránek, si ale budeme muset ještě počkat,“ říká kurátorka výstavy Polana Bregantová. Její otec, narozený ve stejný den i hodinu jako britská královna Alžběta II, oslaví 21. dubna už své osmaosmdesáté narozeniny.

zzdva

www.olbramzoubek.cz

tisková zpráva

Reklama