Pokud vám nějaké auto rozbije odlétnutým kamínkem přední sklo, snažte se „pachatele“ zastavit. Nemáte-li havarijní pojistku, nebo speciální připojištění k povinnému ručení, připravte si slušnou sumu.

window

Jedeme po dálnici za náklaďákem a najednou „křáp“, rána jako z děla. Od jeho kola odlétl kamínek do našeho předního skla. Naštěstí se trefil těsně na hranu u sloupku řidiče, takže se neroztříštilo celé a mohli jsme pokračovat.

Snažili jsme se řidiče zastavit, gestikulovala jsem, ale on zřejmě nechápal, nebo spíš nechtěl chápat, a udělal na mě posunek, ať neobtěžuju. Zapsala jsem si sice číslo jeho SPZ, ale bylo mi jasné, že to stačit nebude.

Musel to být docela velký šutr, nebo nějaká matice, protože kráter v podobě pavoučka byl skrz a začal se rozrůstat. Jakoby pavoučkovi rostly nohy. A pěkně do středu skla. Už to by byl důvod k pokutě, protože prasklina bránila řidiči ve výhledu.

Takže výměna skla je nezbytná.

Jako na potvoru nemám havarijní pojistku, jen povinné ručení. A ještě k tomu základní, bez připojištění předního skla. Kdybych ho měla, tak se to nestane. Ale znáte to, „kdyby byly v zadnici ryby...“

Takže, milé řidičky, neberte si ze mě příklad a připojistěte se, protože těžko můžete spoléhat na to, že vám viník zastaví.

Pokud ano, máte vyhráno, protože dnes už existují firmy, které vám sklo vymění zdarma na počkání a veškeré formality mezi pojišťovnami si vyřídí sami.

 

Potřebujete tyto doklady.

 Vy jako poškozený - Velký technický průkaz, zelenou kartu a řidičský průkaz.

Řidič „viník“ - Malý technický průkaz, zelenou kartu a řidičský průkaz.

Pokud máte havarijní pojistku, nebo připojištění předního skla.

Potřebujete velký technický průkaz, zelenou kartu a řidičský průkaz.

Už se vám někdy stala taková nehoda? Jste na ni připravena?