Oválný tvar obličeje je považován za ideální, a žena, která se jím pyšní, je ve velké výhodě. Sluší jí takřka všechny střihy, takže může vesele improvizovat a většinou nesáhne vedle. I když pár výjimek, které jí zrovna nelichotí, by se určitě našlo.

Oválný tvar obličeje je velmi symetrický. Rysy jsou příjemně oblé a působí harmonicky.  Vše, co je harmonické, je i zároveň hezké, takže si „majitelky“ oválného obličeje mohou gratulovat.

Ale pozor, i tento tvar může mít „nedostatky“. Někdy působí příliš protáhle, a když se k němu zvolí nevhodný účes, hlava se ještě více prodlouží. To platí především o výčesech, které odhalí čelo a přidají objemu na temeni. Oválným tvarům tváře nesvědčí ani pěšinky uprostřed rovných dlouhých vlasů, které mají zužující efekt. Obličej se tak zdá ještě delší a hubenější.

obličej

Ale jinak má samá pozitiva, takže si můžete vybírat z nekonečné škály střihů. Jako jeden z mála tvarů obličeje si může dovolit velkou extravaganci jak v barvách, tak střizích.

Ženám s oválným obličejem sluší vlasy hodně krátké, středně dlouhé, ale i dlouhé, nejlépe s ofinou, která jim dodá šmrnc a tvář trochu zakulatí.

sarah jessica parker

Sarah Jessica Parker / Everett Collection, Shutterstock.com

liv tyler

Liv Tyler / Featureflash Photo Agency, Shutterstock.com

charlize

Charlize Theron / Helga Esteb, Shutterstock.com

beyonce

Beyoncé / s_bukley, Shutterstock.com

A ještě malá poznámka na závěr:

Velkým nepřítelem oválu je čas. Krásný tvar s pevnými konturami je dán pouze mladým ženám a dívkám. Ve vyšším věku rysy povadnou, tváře poklesnou, vystoupnou lícní kosti a obličej se trochu „zhranatí“. Ale i to má řešení. Volte účesy střapaté, stupňovitě sestříhané, nebo zvlněné, které působí rozverněji a odpoutají pozornost od „nedokonalostí“, které s sebou přináší stárnutí.

Nemáte tento tvar tváře? Nevadí, podívejte se do těchto článků, kde najdete charakteristiky jednotlivých typů a inspiraci na nejslušivější účesy.

Reklama