Milá redakce!

Ať si říká kdo chce co chce, tohle téma je mi opravdu blízké. Mám ráda ono mrazení v zádech z pocitu, že možná je skutečně "cosi mezi nebem a zemí", že lze nahlédnout do možné budoucnosti a snad se tak něčeho vyvarovat a že jsou lidé, co to umí pro nás obyčejné smrtelníky rozšifrovat, a pokud náš život není úplně tak podle našich představ, dát nám naději, že může být i lépe...

Osud se možná nemá pokoušet, ale přiznám se, že i po své první rozporuplné zkušenosti jsem ochotná k dalším návštěvám všech těch vědem, vykladaček a čarodějnic a s mými kolegyněmi je to nadále naše oblíbené téma. Byla to právě jedna z nich, která mi loni doporučila mou první kartářku.

Srdce jsem měla až v krku a horečně přemýšlela o otázkách, které chci vměstnat do vyhrazené hodiny, a co se vlastně dozvím za jobovky, když jsem konečně našla její svatyni. Zvenku vypadala jako obyčejný krámek s výlohou s vystavenými bylinkovými extrakty, odkazy na další aktivity u ní prováděné a vymezenou pracovní dobou. Akorát se muselo zvonit.
  
Otevřela mi docela obyčejná paní okolo šedesátky, co přežvykovala housku se salámem, mumlala cosi, že se nestihla nasnídat, pokynula mi dál a usadila mě do ošoupaného křesílka v rozlehlé místnosti, která sloužila jako krámek, recepce a čekárna dohromady. Chopila se mobilního telefonu a vyřizovala si jakési pohledávky, má roztřesená maličkost, co se dostavila pět minut před limitem, jí neznepokojovala.

Hm, žádný pronikavý pohled, žádný kocour na rameni, ani bradavice na nose, jen obraz zaneprázdněné podnikatelky...

Posléze dorazila její recepční, paní přes šedesát v doprovodu opelichaného voříška v posledním tažení, a já byla konečně uvedena do zadní místnosti k výkladu. Před ním neopomněla nařídit budík právě na tu určenou hodinu, kterou se mi mohla věnovat, a mě celou dobu rozčilovalo jeho tikání a pokoutné pohledy paní jeho směrem.

Abych jí ale jen nekřivdila. Chyba byla také na mé straně! Vynadala mi, že nejsem uvolněná a že se nemůže na mě pořádně napojit. Když jsme to teda jakž takž vyladily, zamíchala jsem si karty se srdíčky a pikami a začal VÝKLAD!

Minulost trefila, poprvé se dostavil pocit lehkého mrazení, že jsem na správné adrese. Poté si napsala data narození mých nejbližších a po rychlém numerologickém výpočtu sdělila docela přesně jejich povahy, děti jakoby znala od kolébky... Jen mi u staršího doporučila kineziologii (u ní prováděnou), že mu jde hůř učení. Už je ve třetí třídě a stále má samé jedničky i bez kineziologie. Mladší, škoda, že je kluk, prý by byl ideální prostitutka. No nic...

Kamenem úrazu se stal fakt, že mám milence a ať se přiznám, že u ní si hrát na nic nemusím. Nepřiznala jsem se, neměla jsem k čemu, ale představa, že nějaký chlap kromě manžela o mě tolik stojí, značně lichotila. Prostě v kartách byl a paní jsem zcela nepřesvědčila, že systematicky nezatloukám na všech frontách. Jen mi teda doporučila, ať se ho držím, že je bohatej... Takže dodnes se rozhlížím kolem sebe a marně detekuji toho troufalce, co chce narušit naše rodinné štěstí :-).
  
Co se týče mých chorob, osmdesáti se prý dožiju, ale...

Hrůza, jsem hypochondr, všechno, co řekla, mi náhle bylo, každý zmíněný orgán říkal "Vidíš to! A ani jsi netušila, že mě máš!"

Manžel si má prý dát pozor, aby někoho nesrazil autem, že je často za volantem pohroužen do svých záležitostí. STALO SE tak za půl roku! Byla sněhová vánice, náledí, manžel jel večer za prací, myslel na řízení a jel 20 km v hodině a na silnici v zatáčce, kde to nechtělo zatočit, se mu pod kola připletl lyžař. Naštěstí to odnesla jen hůlka a manželovy nervy.

V roce 2006 mě čeká úmrtí mé matky. Je mi z toho špatně už rok a půl a celý příští rok nebude stát za nic, protože nad maminou visí Damoklův meč, který paní kartářka po velkém vnitřním boji prozradila. Etika, neetika, asi usoudila, že jsem na tuto zprávu dost silná.
  
Bohužel máma neduhy má a na stejnou diagnózu umřela i babička. Takže jobovka přeci jen byla!

Táta neměl úraz pádem z výšky, protože jsem mu zakázala natírat okapy. Pouze už čtvrtý měsíc marodí s ischiasem po nahození udice při rybaření. Ale to nebyl pád z výšky...

A letos se nám opravdu nenarodila ta dvojčátka holčičky k našim dvěma chlapečkům.

A práci jsem také nezměnila.

A žádný vzdálený strýček neumřel.

A zazvonil zvonec, totiž pardón, budík a byla jsem o 600 Kč a pár iluzí lehčí.

Ale na kartářky jsem nezanevřela. Za půl roku jsem navštívila (respektive byla navštívena) jinou důvěryhodnější laskavou paní. Za dva roky budu mít třetího chlapečka. Ale to už je jiné povídání...

 

Jana 11


Teda tu dámu bych chtěla potkat! I její recepční s opelichaným voříškem! Máte skvělý náhled na život, Jano, fakt dobrý! A tátu na tu střechu nepouštějte - okapy může natřít někdo jiný! Třeba ten bohatý milenec, kterého nemáte :-)


Nevyplnilo se vám nic z toho, co vám předpověděla kartářka?
 

čtvrteční téma:

Karty jsou rozdány aneb
věříte kartářkám?

Vyplnilo se vám předpovězené?
Kolik platíte za výklad?
Bojíte si nechat vyložit budoucnost?
Vykládáte si samy?
Žijete podle horoskopu?
Věříte virguli nebo něčemi jinému?
Napište nám o tom, odměníme Vás.
redakce@zena-in.cz

Reklama