Boty jsou v outfitu důležité úplně stejně jako třeba kabelka nebo vhodný šperk. Proč? Třeba proto, že na nich spočine nejedno oko, mohou být dokonalou tečkou celého vašeho stylingu (stejně tak naprostým průšvihem), muži se prý na prvním rande právě tímto směrem dívají a zvolenou obuv hodnotí. A hlavně správné boty vám klidně opticky přidají pár centimetrů do výšky, a to, v případě, že jste malého vzrůstu, určitě chcete.
5ac75bf9ceb5eobrazek.png

Krok za krokem ke správným botám

Pokud jste prcek, není to žádná tragédie. Co je malé, to je také hezké, ne? Vaším jediným úkolem je, neobrat se ještě o pár drahocenných centimetrů. A to přesně umí špatně zvolené boty. Vinu na tom má špatný střih, občas i materiál, typ zavazování nebo zapínání nebo délka outfitu. Myslete na to, že to nemusí být žádná křeč a složitost, stačí, když se budete řídit trochu citem a třeba i těmito tipy:
5ac7569884c21obrazek.png

  • To, že jste malá hned nutně neznamená, že musíte chodit non-stop na podpatcích, stačí sáhnout po správném páru placatých bot. Jaké to jsou? Ideálně jednobarevné.
  • K sukni nebo k šatům volte raději pár lodiček nebo balerínek v tělové barvě, než černé nebo barevné.
  • Černé punčochy = černé boty.
  • Kotníčkové boty jsou trochu ošemetné. Nikdy je nekupujte online a raději vždy vyzkoušejte osobně. V kalhotách nebo sukni, ke kterým je budete nosit. Pokud jsou boty placaté, jejich výška by měla být lehce nad kotník, ne vyšší. Budou-li na podpatku, dovolit si můžete i trochu vyšší, ale noste je ke kalhotám.
  • Pokud si zimu nedovedete představit bez kozaček, tak vždy volte ty, co jsou na podpatku. Klidně si pak oblékněte sukni v midi délce a schovejte pod ni kozačky. Odvážné, ale rázem budete mít nohy až do nebes.
  • V létě si kromě vhodné obuvi pohrajte i se správnými střihy. Mini délky vyměňte za midi s vyšším pasem a střídejte podpatky s placatými botami, pod maxi šaty zásadně vysoké podpatky.
  • Nikdy nenoste například kozačky a sukni nad kolena. Rázem budete o pět centimetrů kratší.
  • A fígl na závěr – nechte vykouknout kotník a lehce ohrňte nohavice.


Také si přečtěte:

Reklama