Nejen vaši nejbližší se o vás dokáží postarat...

 

Těšíte se na jaro stejně jako já? Bohužel, ještě si budeme muset chvíli počkat, než pocítíme na tváři první hřejivé paprsky slunce a než uslyšíme v korunách stromů švitoření ptáků.

Únor zkrátka vládne silnou rukou a nám nezbývá, než zatnout zuby a snažit se toto mrazivé období přečkat ve zdraví.
Proč ve zdraví? Odborníci se totiž shodují na tom, že právě teploty kolem nuly (které jsou v tuto dobu nejčastější) jsou pro šíření různých nákaz (např. bacilů, virů) jako stvořené.


I když se většina z nás právě v tomto období zásobí ovocem a zeleninou, mnohdy stejně nachlazení nezabráníme. Naštěstí jsou okolo nás ti nejbližší, kteří se o nás s ochotou postarají, donesou voňavý čaj a zabalí nám bolavý krk.

 

Moje babička vždy říkala, že se z nachlazení či z chřipky vypotí, že ji zkrátka vyleží bez toho, aby do sebe „cpala“ léky. Ale víte o tom, že právě kvalitní léčbou se leckdy dá předejít tomu, aby se z lehkého průběhu chřipky vyklubaly další komplikace, až dokonce zápal plic?
Věřte nebo ne, s pomocí našich nejbližších a s pomocí kvalitních léků se na nohy postavíme daleko dříve a bez komplikací. Navíc nám tyto přípravky pomohou ulevit od mnoha nám známých nepříjemných příznaků chřipky (bolest hlavy, svalů, horečka, ucpaný nos...).

Jedním z účinných léků proti příznakům chřipky je Coldrex.

 

Mezi kombinované přípravky řady Coldrex (obsahují vhodnou kombinaci léčivých látek) patří Coldrex Tablety, Coldrex HotRem (Horký nápoj), Coldrex MaxGrip a Coldrex Noční léčba. Působí současně proti několika příznakům chřipky a nachlazení, a tak přinášejí celkovou úlevu. Každý z nich je svým účinkem jedinečný, navíc si můžete vybrat lékovou formu, která vám nejvíce vyhovuje (horký nápoj, tablety, sirup). Přípravky Coldrex je možné i kombinovat (výjimkou je současné užití Coldrex Broncho a Coldrex Noční léčba). Nesmíte však překročit maximální denní dávku paracetamolu 4000 mg a maximální jednotlivou dávku 1000 mg.

 

- Coldrex HotRem (Horký nápoj) – vám sníží horečku, tlumí bolesti (hlavy, svalů, kloubů, v krku), uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny. Navíc obsahuje vitamin C, který pomáhá posílit oslabený imunitní systém organizmu. Mimoto příjemně zahřeje vaše tělo a dodá potřebné tekutiny!

Coldrex HotRem neovlivňuje pozornost a schopnost soustředění, takže ho bez obav mohou užívat například řidiči.

Lék lze v lékárnách zakoupit ve dvou příchutích -  citronu a černého rybízu.


- Coldrex Tablety – paracetamol obsažený v tabletách snižuje horečku a bolesti. Další léčivé látky pak pomáhají proti dalším nepříjemným příznakům spojeným s chřipkou – uvolňují ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny a usnadňují odkašlávání.

Coldrex Tablety obsahují také vitamin C na posílení imunitního systému.

Kofein působí proti únavě a malátnosti. Tablety jsou vhodné pro řidiče a pracovně vytížené osoby. Neovlivňují pozornost a schopnost soustředění.

 

- Pokud chcete skutečně rychlou a maximální úlevu od  příznaků chřipky a silného nachlazení, pak se můžete spolehnout na Coldrex MaxGrip! Jediná dávka totiž obsahuje maximální dávku paracetamolu. Coldrex MaxGrip tlumí rychle bolesti, uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny, snižuje horečku. K tomu obsahuje jako předchozí uvedené přípravky vitamin C. Neovlivňuje pozornost a schopnost soustředění při práci.

 

- Je vám skutečně zle a vy tolik toužíte po klidném spánku? I pro vás má řada Coldrex řešení! Coldrex Noční léčba vám zaručí nerušený spánek po celou noc. Nebude vás budit kašel, ucpaný nos, horečka ani bolest hlavy. Užívá se pouze jedna dávka před spaním, která stačí na celou noc. Díky svému složení pomáhá tento sirup zajistit klidný spánek, během kterého organizmus načerpá energii pro další den.

 

A nezapomeňte! Než začnete přípravek užívat, přečtěte si vždy příbalovou informaci.

 

A závěrem vám přinášíme několik zajímavostí o chřipce. Říká se, že je dobré mít o svém nepříteli maximum informací. Kolik toho víte o chřipce vy? Víte například, že...:

 

… podle odhadu WHO (Světové zdravotnické organizace) každý rok onemocní chřipkou v každé zemi asi 10 % obyvatel?

 

… virové onemocnění dýchacích cest známé jako chřipka má více než 200 původců?

 

… v průběhu života každý z nás prodělá přibližně 200 nachlazení?

 

… chřipkový virus dosahuje rychlosti šíření až 150 km/h?

 

… virus chřipky typu A může postihovat jak člověka, tak zvířata?

 

… celosvětové epidemie byly dosud vždy způsobené chřipkovým virem typu A?

 

… jakmile se nakazíme jedním typem chřipky, stáváme se vůči tomuto typu imunní?

 

... když se objeví nová varianta chřipkového viru, můžeme onemocnět znovu?

 

... během tzv. španělské chřipky v roce 1918 onemocněla celá čtvrtina obyvatel Země?

 

... větší okruh přátel může posílit vaši psychickou pohodu a tak i imunitu?

Reklama