Máte-li dvojče, pak dejte pozor, aby vás váš drahý sourozenec nedostal do svízelné situace. Výhodou, ale zároveň i nevýhodou jednovaječných dvojčat není pouze téměř totožný vzhled, ale také DNA. Určitě se jedno dvojčat alespoň jednou pokusí vydávat za svého sourozence, zmást rodiče, zaskočit ve škole…

Pocházíte z jednovaječných dvojčat? Co třeba vykrást klenotnictví? Pokud budete šikovní, zůstanete bez trestu, neboť pachatel nebude nikdy určen jednoznačně. Tím vás ovšem nechceme k ničemu nabádat. Fyzická a genetická podobnost se zkrátka dá celkem dobře využít. Nebo spíš zneužít? To si můžeme ukázat na následujících dvou případech.

Abbas s Hassanem jsou sedmadvacetiletá dvojčata z Dolního Saska a byli obviněni z loupeže. Začátkem letošního roku se oba nebo alespoň jeden z nich vloupal do klenotnictví, kde byly odcizeny šperky za více než 150 milionů korun. Oba bratry zatkli policisté dva týdny po loupeži a oba museli propustit zpátky na svobodu. Navíc je možné, že tento čin zůstane nepotrestán. Proč? Jejich DNA zajištěná v obchodním domě je natolik podobná, že nelze jednoznačně určit, kterému z dvojčat patří.

„Z dostupných důkazů můžeme vyvodit, že minimálně jeden ze zadržených mužů byl na místě činu. Není ovšem možné určit, který z nich to byl,“ zaznělo u soudu.

Další vypečené dvojčata se jmenují Raymon a Richard Millerovi. Oba se zakoukali do mladé ženy a ta se také oběma oddala s odstupem jen několika hodin. A právě v tom je háček. O devět měsíců později se jí totiž narodila holčička a zmínění pánové se již více než tři roky přou o otcovství. Ani jeden se k němu nehlásí, nechtějí totiž platit alimenty.

A protože jejich DNA je téměř totožná, nelze jednoznačně rozhodnout, kdo je opravdu otcem. Pravděpodobnost je u obou 99,9 procenta. A úřadům neulehčuje práci ani to, že si oba pánové vzájemně poskytují alibi.

Máte dvojče? Co takhle vykrást banku? Je vám vaše podobnost na obtíž, nebo spíše ku prospěchu?

Reklama