ceresitVzduch je směsí různých plynů. Jednou z jeho součástí je i vodní pára. Vlhkost vzduchu se může pohybovat od 0 % do 100 %, v závislosti na teplotě a intenzitě proudění vzduchu (větrání).
Typickým příkladem vlhkého vzduchu je ovzduší po vydatném dešti nebo koupelna po osprchování. Ideální vlhkost se pohybuje mezi 45 a 60 %.

Pokud teplý a vlhký vzduch nemá možnost úniku z uzavřeného prostoru, hromadí se v chladnějších místech, např. u oken, v nevytápěných místnostech a v blízkosti nedostatečně izolovaných stěn.

Jaké jsou původy vlhkosti?

  • Prosakování pórů ve zdech
  • Vzlínavost z narušených základů
  • Prosakování trhlinami
  • Netěsnost vodovodních těsnění
  • Srážení vodních par
  • Lidská činnost - čtyřčlenná rodina denně vyprodukuje více než deset litrů vodní páry

Vlhko a plísně

Rozsah optimální vzdušné vlhkosti se pohybuje mezi 45 % a 60 % a nezdravou vlhkost (nemáme-li v domácnosti vlhkoměr) většinou poznáme až podle jejích charakteristických projevů - alergií, vlhkých nebo plesnivých map na stěnách, zatuchlého vzduchu.

Zdravotní rizika, alergie

ceresit

Příliš vysoká vlhkost zvyšuje riziko vzniku alergických a revmatických onemocnění, která ohrožují hlavně naše děti. Například alergie na prach se ve vlhkém prostředí vytváří velmi snadno.
Mezi její běžné projevy patří podráždění kůže a opakované záněty dýchacích cest, výjimečně může situace vést k astmatickým projevům. Vlhké prostředí vyhovuje populaci roztočů v naší domácnosti a jejich přítomnost může také způsobit či zhoršovat alergická onemocnění.

Jak jste na tom vy? Také doma bojujete s vlhkým vzduchem, plísněmi? Napište nám o tom a získejte skvělého pomocníka pro boj s vlhkostí! Máme pro vás připraveny 3 balíčky!

Co můžete získat? Ceresit Absorpční sáčky s vůní levandule, které jsou vhodné k regulaci vlhkosti v malých uzavřených prostorech, jako jsou zásuvky, šatník, botník, automobil apod. Speciální tkanina na povrchu propouští vlhkost pouze dovnitř a brání jejímu úniku zpět. Použití je velmi snadné. Po vybalení z ochranné fólie položíte sáček na požadované místo bílou stranou nahoru. Sáček vydrží vstřebávat vlhkost po dobu 4-6 týdnů.

Horkou novinkou je nyní CERESIT STOP VLHKOSTI, který nyní obsahuje nové unikátní tablety 2v1 s dvojitým účinkem, efektivně pohlcují vlhkost a pachy. Psali jsme o něm v tomto článku: Zdravý domov pro moji rodinu.

O produktech Ceresit najdete více na stránkách www.stop-vlhkosti.cz

Reklama