5e32aecb68fcfobrazek.png
Škatulata, hýbejte se

5e32af3b5339aobrazek.pngZkuste zjistit, zda se ve vašem okolí nekoná nějaký výměnný bazar. Nebo se na výměně kus za kus domluvte s kamarádkami. S novými hračkami, byť z druhé ruky, si vaše děti opět vyhrají. A těch okoukaných se zbavíte.

Zpeněžte je

5e32af444d0efobrazek.pngJestliže se vám hodí každá koruna, pak hračky vyfoťte a zkuste nabídnout na webových stránkách s bazarovým zbožím. Své speciální stránky pro tyto účely mají i sociální sítě. Pokud se vám nechce čekat, až se ozve zájemce, zkuste klasický kamenný bazar. Nebo jeho kombinaci s online obchodem – použité hračky vykupuje třeba i řetězec second hand a outlet prodejen www.vykuphracek.cz. Tam stačí odeslat krabici s hračkami a jejich seznamem a vyčkat, až vám pošlou cenovou nabídku. Tu přijmout můžete a nemusíte.

Věnujte je kamarádkám

5e32af5a90b51obrazek.pngPokud kolem sebe máte nějakou kamarádku či příbuznou, která má také děti v dané věkové kategorii, nebo mladší, zkuste jí hračky nabídnout. Třeba budete překvapeni, s jakou radostí po nich sáhne.

Darujte je jiným maminkám

5e32af672faa7obrazek.pngJe vám hloupé věnovat použité hračky kamarádkám, nebo žádnou takovou, která by o ně stála, nemáte? Nabídněte je veřejně. Třeba na sociálních sítích. Nebo anonymně prostřednictvím specializovaných webových stránek. Třeba na stránkách VšeZaOdvoz, nebo NevyhazujTo. Kolonku „zdarma“ či „za odvoz“ ale najdete i na stránkách klasických bazarů.

Podpořit ale můžete i přímo konkrétní maminky, které to nemají snadné, a to třeba prostřednictvím facebookové stránky Pomoc maminkám v nouzi.

Využijte sběrové kontejnery

5e32af7317cd6obrazek.pngPo celé republice jsou rozmístěny kontejnery na použité oblečení, do nichž můžete vhazovat také funkční, nezničené hračky. Třeba ty od Českého červeného kříže. Aktuální rozmístění sběrových kontejnerů najdete ZDE nebo ZDE.

Oslovte charitu

5e32af7ee5135obrazek.pngKromě Českého červeného kříže nebo Charity České republiky si od vás nejen hračky rádi vezmou také místní dobročinné organizace, stačí zapátrat ve svém okolí. Někdy po hračkách rádi sáhnou také v azylových domech, případně v některém z Klokánků. Ale tam se raději předem informujte.

Hračky můžete darovat také potřebným dětem v zahraničí. Třeba Toys2Help aktuálně sbírá hračky pro školy v JAR, Ugandě a Burundi.

Podpořte charitativní obchůdky

5e32af9b4179eobrazek.pngTo, co od vás dostanou, zpeněží. A utržené peníze následně použijí pro potřebné. Takový charitativní obchůdek provozuje například Adra, Cesta domů nebo třeba Sue Ryder.

Čtěte také:

Reklama