Micelární vody slibují dokonalé odlíčení a vyčištění pleti. Aplikace „micelárky“ je snadná, ale řešila jste někdy to, jestli je šetrná k vaší pokožce? Jestli jí spíše neubližuje? Pokud ne, pak pro vás máme jednu nepříjemnou novinu, není to takový šlágr, jak se o ní říká. I pro mě to byla zcela nová informace. Přiznám se, že jsem byla trošku v šoku, když jsem se dozvěděla, že je micelární voda špatná volba. Používala jsem je totiž každý den.
Proč je micelární voda špatná?
Přesně na tohle jsem se zeptala kosmetičky a dermoporadkyně Lenky Suchánkové z Kliniky krásy Anděl. Právě ta mi totiž oznámila, že používat „micelárku“ není zcela ideální. „Micelární vody obsahují micely, což jsou shluky molekul tenzidů neboli saponátů, které na sebe dokonale vážou nečistoty a mastnoty. Používají se běžně do čisticích prostředků, prášků na praní, ale také i šampónů a mýdel. Při aplikaci micelární vody tyto tenzidy na naší pokožce zůstávají. Dalšími složkami v micelárních vodách jsou změkčovadla, které mají naší pokožce zajistit jemnost a hebkost. Ovšem to, že většina změkčovadel použitých v těchto zázračných vodách jsou velmi dráždivá a mohou způsobovat četné dermatitidy, zvyšují reaktivitu pleti, to už výrobci na obalech samozřejmě nezdůrazňují.“
V dobré víře po aplikace „micelárky“ na pleť nanášíme oblíbené sérum a krém. Ty obsahují značné množství aktivních, hydratačních látek a vitamínů, kterým ale po použití micelární vody zabraňujeme pronikat do epidermis a dermis – hlubších vrstev pokožky. Pokožka je tedy velmi zatížena a není dostatečně chráněna před vnějšími vlivy a dochází u ní k velké dehydrataci. To je první krok k reaktivitě a jejímu předčasnému stárnutí. „Většina klientů, kteří k nám přichází na Kliniku krásy Anděl s různými formami dermatitid, začervenání v obličeji, se zhoršeným stavem akné, používali nebo používají micelární vodu. Zamysleme se nad tím, co používáme a nevěřme vždy označení, které na obalech vidíte, ale zaměřme se na složení produktů,“ radí kosmetička a dermoporadkyně Lenka Suchánková.
Pozor, micelární vodu ale nemusíte ihned vyhazovat!
Zcela postačí, pokud po použití „micelárky“ pleť opláchnete čistou vodou. Následně můžete nanést různá séra a krémy. Nemusíte se bát, že by vám voda z kohoutku uškodila. Obyčejná voda je zcela nezávadná a pro pokožku vyhovující, což vám řekne nejedna odbornice. Je to lepší než nechat micely škodit vaší kráse.
8
Čtěte také:
- Opravdu mohou antiperspiranty za vznik rakoviny? Víme, jak se věci mají
- Propadněte kouzlu výjimečné levandule a získejte voňavý kosmetický produkt dle svého výběru
- Kosmetika měsíce října. Otestováno a můžeme doporučit
Nový komentář
Komentáře
Mám ji a používám a po jejím použití vždy si ještě opláchnu obličej čistou vodou? Proč? Ne kvůli článku, ale protože se hned mažu (mám atopický ekzém) a špatně se mi po očištění micelární vodou krém nanáší. Takže jsem to vyřešila tak, že odlíčím se, opláchnu, nanesu krém a hotovo.
A já jich doma mám nakoupených i do zásoby, to abych si to šla šlehnout
Ale je fakt, že to už bych nemohla používat nic, ani nic pít a jíst, protože odborníci se vždy shodnou, že jednou je něco šíleně dobré a zdravé a jindy je to zase jed a tak babo raď, čemu a komu věřit??? Ale je fakt, že s oplachováním vodou po micelárce začnu, přece jenom na každém šprochu, pravdy trochu.
Tak to už teda tomu nerozumím
trošku zavádějící titulek: Pryč s ní - na konci článku: Pozor, micelární vodu ale nemusíte ihned vyhazovat!
noo, prý obsahuje stejné složky co se přidávají do jedů
Otom jsem nevěděla.
Když vyšla jako novinka tak jsem si ji koupila a byla s ní spokojená,pleť mi celkem dobře vyčistila a zmírnila projevy občasného akné ale nepoužívala jsem ji každý den a samozřejmě jsem si vždy po použití umyla obličej vodou,to mi přijde logické po jakémkoli čištění pleti.Nyní používám čistící a odličovací vlhčené ubrousky s těmi jsem spokojená a jsou praktičtější...
Používám jen micelární vody. Ach jo!
doma mám,ale používám málo, četla jsem o ní,že to není nejlepší volba pro pleť a že se musí omývat
No a já si ji jestě nestihla koupit
. Jako spoustu jinych super věcí.
Mám pocit, že takhle je to snad se vším. Nejdříve se to velice chválí, jak je to skvělá věc a po kolikrát letech se zjistí, že to zase taková hitparáda nebyla nebo nakonec, že nám to i uškodilo. biofarmář, vyrábět si svou přírodní kosmetiku a co já vím, co ještě......
...a já jsem si říkala, proč mám po ní, ještě suchší pleť a naopak jsem proto, musela používat hodně mastné krémy na pleť
. Takže jsem udělala vlastně dobře, že jsem ji přestala používat 
....
No vida a takhle podobně je to určitě i s dalšími kosmetickými přípravky, jen se o tom prostě nemluví. Všechno má svoje pro a proti a nic není tak zázračné. Už mě dřív napadlo, že slyším neustále magické formule, co zní spíš jako jazykolamy. A tyhle jazykolamy vždy působí úžasně blahodárně ve všech možných přípravcích. Ale mnohdy nevím ani co ta formule podivných slov vlastně znamená. Dodnes jsem totiž nevěděla co to vlastně ty micely jsou.
)
Obličej si čistím už zhruba dva roky konjakovou houbičkou (ne dva roky tou stejnou
Tak doufám, že ta není taky nějak závadná.
Zase nějaká novinka, to se dříve nevědělo?
No, nevím, co si myslet...
hmmmm
Před časem vynášena do nebes,kdo jí neměl,tak byl téměř nula a dnes je škodlivá...chjo...
to bylo přání k Vánocům. už není po přečtení článku