Micelární vody slibují dokonalé odlíčení a vyčištění pleti. Aplikace „micelárky“ je snadná, ale řešila jste někdy to, jestli je šetrná k vaší pokožce? Jestli jí spíše neubližuje? Pokud ne, pak pro vás máme jednu nepříjemnou novinu, není to takový šlágr, jak se o ní říká. I pro mě to byla zcela nová informace. Přiznám se, že jsem byla trošku v šoku, když jsem se dozvěděla, že je micelární voda špatná volba. Používala jsem je totiž každý den.
5a1bffcface20obrazek.png

Proč je micelární voda špatná?
Přesně na tohle jsem se zeptala kosmetičky a dermoporadkyně Lenky Suchánkové z Kliniky krásy Anděl. Právě ta mi totiž oznámila, že používat „micelárku“ není zcela ideální. „Micelární vody obsahují micely, což jsou shluky molekul tenzidů neboli saponátů, které na sebe dokonale vážou nečistoty a mastnoty. Používají se běžně do čisticích prostředků, prášků na praní, ale také i šampónů a mýdel. Při aplikaci micelární vody tyto tenzidy na naší pokožce zůstávají. Dalšími složkami v micelárních vodách jsou změkčovadla, které mají naší pokožce zajistit jemnost a hebkost. Ovšem to, že většina změkčovadel použitých v těchto zázračných vodách jsou velmi dráždivá a mohou způsobovat četné dermatitidy, zvyšují reaktivitu pleti, to už výrobci na obalech samozřejmě nezdůrazňují.“

V dobré víře po aplikace „micelárky“ na pleť nanášíme oblíbené sérum a krém. Ty obsahují značné množství aktivních, hydratačních látek a vitamínů, kterým ale po použití micelární vody zabraňujeme pronikat do epidermis a dermis – hlubších vrstev pokožky. Pokožka je tedy velmi zatížena a není dostatečně chráněna před vnějšími vlivy a dochází u ní k velké dehydrataci. To je první krok k reaktivitě a jejímu předčasnému stárnutí. „Většina klientů, kteří k nám přichází na Kliniku krásy Anděl s různými formami dermatitid, začervenání v obličeji, se zhoršeným stavem akné, používali nebo používají micelární vodu. Zamysleme se nad tím, co používáme a nevěřme vždy označení, které na obalech vidíte, ale zaměřme se na složení produktů,“ radí kosmetička a dermoporadkyně Lenka Suchánková.

Pozor, micelární vodu ale nemusíte ihned vyhazovat!
Zcela postačí, pokud po použití „micelárky“ pleť opláchnete čistou vodou. Následně můžete nanést různá séra a krémy. Nemusíte se bát, že by vám voda z kohoutku uškodila. Obyčejná voda je zcela nezávadná a pro pokožku vyhovující, což vám řekne nejedna odbornice. Je to lepší než nechat micely škodit vaší kráse.

8

Čtěte také:

Uložit

Reklama