Dnešní žena už si život bez fénu neumí představit, účes jak od kadeřníka za 5 minut. Ale umíte si  vybrat ten správný?  Trošku jsem se poohlédla po obchodech a sehnala pro vás pár informací.

Příkon fénu ve wattech (W) určuje, jakou rychlostí fouká vzduch na vlasy, nikoliv jeho teplotu.

Silné fény, kolem 1 600 W se snadněji přepalují, výhodnější jsou ty kolem 1250 W.

 

Dalším ukazatelem je rychlost a regulace teploty. Vybírejte minimálně 2rychlostní a se 3 regulacemi teploty: horký, teplý a studený vzduch.

 

Dále bývají fény vybaveny četným příslušenstvím. Speciální nástavce však fungují dokonale pouze v rukou profesionálů. Doma používejte fén bez nástavce - k sušení, nebo když na účesu nezáleží – nebo se štěrbinovou hubicí - když chcete kromě sušení i účes zformovat.
Štěrbina totiž vzduch koncentruje do potřebného směru, což je důležité.  Při úpravě účesu bychom měli vlasy sušit po jednotlivých pramenech tak dlouho, dokud nejsou zcela suché.

A co je důležité – před konečným stylingem nechte vlasy po fénování ZCELA ZCHLADNOUT.

 

Připomenu pár rad a zkušeností:

1/ fén by měl být vzdálený od hlavy nejméně 15 cm, jinak se vlasy přesušují

2/ nejméně 2x za měsíc použijte regenerační a posilující balzám a masku na vlasy

3/ potřebný tvar dáte účesu horkým vzduchem, na zpevnění použijte studený.

4/ konečnou podobu dotvořte kartáčem a hřebenem, až když vlasy zcela vychladnou

5/ u kořínku nesušte vlasy horkým vzduchem, účes by byl plochý

6/ na soutěži kadeřníků jsem viděla, že si stříkli lak na ruce, nanesli ho ke kořínkům vlasů a potom začali fénovat. Pro zafixování účesu ho stříkali na hřeben či kartáč, kterým účes tvořili.

7/ proud vzduchu musí jít vždy od kořínků ke konečkům, pokud postupujete obráceně, proud zvedá destičky, které vlas pokrývají, a vlasy tím ztrácejí lesk a třepí se.

8/ fénování musíte začít u krku a postupovat nahoru, horní prameny si upevněte zvednuté sponkou

9/ pokud jste účes tvořila ráno a večer ho potřebujete oživit, zkuste rozprašovačem vlasy postříkat obyčejnou vodou. Všechny přípravky se zaktivizují a účes bude „jako nový“.

 

Jaké zkušenosti a triky máte vy? Podělte se s námi