Unikátní publikace, která pomůže projít pubertou s grácií
Každou kapitolu otevírá Teenin deníkový záznam, na který vždy přímo navazuje část s radami souvisejícími s deníkem. Postupně tak kniha pokryje 33 tematických oblastí jako je péče o pleť, líčení, oblečení a styl, rodinné, kamarádské i intimní vztahy, otázky spojené se školou včetně šikany, motivace k učení či stresu, až po problematiku kouření a drog nebo hospodaření s penězi. Díky této „nůžkové“ kompozici se čtenářkám nabízejí vždy dva pohledy na dané téma: Teenin osobní prožitek vylíčený v deníku a objektivní pohled na danou oblast v podobě praktických rad, doporučení a řešení. Zvolená forma podpořená originálními ručními kresbami propůjčuje knize čtivost i lehkost a zároveň vytváří uceleného průvodce pro dívky v období dospívání.

Vzhledem ke zvolenému věku hlavní hrdinky a stylu jejích deníkových záznamů je kniha určena primárně pro 11-15leté čtenářky, bezesporu však osloví i mnoho dívek v širším věkovém rozpětí. Určeno pro dívky (11-15 let) a jejich rodiče.

Ukázka z knihy

Víš, co udělat, když máš v hlavě zmatek a v životě se cítíš jako na houpačce? Založit si deník! Přesně tak to udělala Kristýna alias Teena. Je to normální holka, která chodí do osmičky a která nejspíš řeší dost podobné věci jako ty: školu, kde se musí popasovat s oblíbenými i neoblíbenými předměty, třídní šarvátky, kamarádky, za které by dala ruku do ohně, ale občas to mezi nimi zaskřípe, nechápavé rodiče, otravné sourozence nebo kluky, kteří se někdy zdají být jako z jiné planety.

Asi jako všechny holky se chce Teena líbit, proto se zajímá také o oblečení, make-up a to, jak se správně starat o pleť a tělo. A k tomu všemu ještě závodně plave… Skloubit celý ten nabitý program a vyznat se ve svých pocitech, které se v pubertě neustále mění a často se vymykají kontrole, je někdy pěkná fuška. Kniha je proto zároveň průvodcem, ve kterém nalezneš odpovědi na nejrůznější otázky a pomoc s řešením nesnadných situací spojených nejen s dospíváním.

Těšit se můžeš na poutavý příběh stejně jako na cenné tipy a návody ohledně péče o pleť i tělo, líčení, oblečení a stylu, lásky a vztahů i na životní rady týkající se například učení, stresu nebo peněz. A to vše je navíc prodchnuto vtipnými ručními kresbičkami, nápady a inspirativními fotkami.

O autorkách

Petra Šestáková

Energická a médii vyhledávaná stylistka a vizážistka s dvacetiletou praxí, která ještě před„Teenou“ přivedla na svět knihy Obrazová příručka o líčení (2008) a Detox šatníku (2015). Jejím posláním je pomáhat ženám objevovat svou krásu, a to prostřednictvím kurzů líčení a péče o pleť, proměn šatníku a asistovaných nákupů. Srší neustále nápady, které bez zbytečného otálení rovnou realizuje. Má slabost pro elegantní střídmost Japonska, temperamentní salsu a svou kropenatou fenku Luisu.
Petra je kmotrou celé knihy, návrhářkou většiny legračních ručních kresbiček a autorkou veškerých rad a tipů týkajících se krásy a osobní péče.

Veronika Tichá alias „Vera de Nera“

Vystudovala Překladatelství a tlumočnictví a Tvůrčí psaní a s pomocí propisky, klávesnice nebo mikrofonu ráda tvoří příběhy a baví druhé. Věnuje se psaní pohádek (mimo jiné je autorkou tří zrealizovaných pohádek pro pořad Hajaja), výuce angličtiny a španělštiny, překladu a tlumočení a moderování. S Petrou se poznaly v roce 2015 při spolupráci s jednou kosmetickou firmou a od té doby se navzájem obohacují a pouští se do různých dobrodružných projektů. Ve volném čase provětrává běžecké boty nebo kolo, trénuje cizí jazyky ve Středozemí nebo na březích Atlantiku a nad sklenkou červeného vína nebo kornoutkem pistáciové zmrzliny rozjímá nad tím, jak je život krásný.
Vera je „literární mámou“ Teeny a autorkou Teenina deníku a většiny kapitol v průvodci, které nesouvisejí s líčením, osobním stylem ani péčí o pleť či tělo.

Ambasadorkou naší knihy je Martina Ptáčková, mistryně světa v kickboxu, trenérka a lektorka. V současné chvíli uvádí do společnosti svůj nový projekt Šikana do klece. Součástí projektu je tour po českých školách, kde s dětmi otevřeně mluví o své zkušenosti a o tom, jak se k tomuto problému postavit čelem.

Reklama