Máte doma alergické dítě, nebo přímo Vás zužuje alergie či astma? Pro zlepšení zdravotního stavu můžete udělat ještě víc než se jen párkrát do roka vydat k moři či na ozdravný pobyt. Astma, alergie i chronickou rýmu má často na svědomí prach a roztoči, kteří jsou přítomni v našich domácnostech a neustále tak všem ztrpčují život. Jejich přítomnost pociťují především alergici, pro které už dva dny po pečlivém úklidu dokáže být prach velmi dráždivý. Tyto patogeny jsou navíc škodlivé a zatěžující i pro zdravého člověka, u kterého se právě kvůli prašnosti a roztočům může astma teprve rozvinout, a to i v pozdějším věku.

robzone

Prach se do našich domácností dostává z venkovního prostředí, z odumřelých kožních buněk a odumřelé kůže. Ta je vyhledávanou potravou pro prachové roztoče, kteří nám následně zanechávají pozornosti ve formě natrávené potravy a výkalů. Během svého 20–40 denního života naklade samička roztoče 60 až 100 vajíček, každý roztoč pak vyprodukuje neuvěřitelných 2000 částeček výkalů. Je to přibližně 200x více exkrementů, než je jeho váha. Pokud si uvědomíme, že v jednom gramu prachu žije zhruba 1500–5000 roztočů, jedná se o skutečně alarmující množství výkalů. Právě tyto exkrementy jsou charakteristickými zdroji agresivních alergenů způsobující astma, alergie, chronickou rýmu, ale i například záněty kůže či zánět spojivek. Nelze se tak divit, že Světová zdravotnická organizace (WHO) označila roztoče za všeobecný zdravotní problém.

Tvorbě prachu se bohužel nedá zabránit. Pokud chcete mít doma nejen uklizené, ale i zdravé prostředí, tak máte několik možností; obrnit se trpělivostí a denně se úklidu věnovat, pořídit si uklízečku, nebo využít robotický vysavač, který bude dennodenně uklízet za Vás. Ten je asi tou nejpříjemnější možností i s ohledem na fakt, že nejzdravější úklid je ten, u kterého nejste. V průběhu vysávání se totiž ten nejjemnější prach může dostat až do plic a poškozovat organizmus.

V dnešní době je na trhu už celá řada robotických vysavačů. Ty provedou každodenní úklid za Vás a navíc v době, kdy nejste přítomni. Vyhnete se tak případnému vdechování nebezpečného prachu a kontaktu s roztoči či bakteriemi. Pokud Vám však jde o skutečně hygienicky čisté podlahy, nevyplatí se zde šetřit a pořizovat si ten nejlevnější vysavač pouze se základními funkcemi pro vysávání.

robzone

Zaměřte se na takové modely, které uklizené podlahy zároveň dezinfikují. Takovým je například vysavač RobZone Roomy Gold, který je vybaven UV-C lampou. Ta zničí DNA roztočů a veškeré škodlivé patogeny tak bezpečně zlikviduje. Navíc je desinfekce UV-C zářením jediným způsobem, jak udržet koberce a dřevěné podlahy hygienicky čisté bez užití agresivních prostředků. Hladké podlahy se doporučuje také pravidelně stírat antistatickými mopy a prachovými utěrkami. I ty jsou součástí tohoto vysavače.

RobZone Roomy Gold absorbuje pachy, zadržuje mikročástice jemného prachu a likviduje škodlivé prachové roztoče a bakterie s účinností 99,9 %. Navíc si poradí i s všudypřítomnými chlupy z domácích mazlíčků. Pro precizní úklid podlahy využívá sedm různých čistících systémů. A právě jejich kombinací dosahuje skvělých výsledků na všech typech podlahových krytin, dokonce i na kobercích s krátkým vláknem.

Veškerou tuto péči provede zcela sám i během Vaší nepřítomnosti. Jeho ovládání je naprosto přehledné a intuitivní. Každodenním úklidem výrazně snížíte prašnost ve vašem bytě. Zároveň také výrazně omezíte šíření roztočů, kteří se přenášejí pouhým prouděním vzduchu, ke kterému dochází při běžných domácích aktivitách jako například chůzí, či při otevření dveří. Technika nám v dnešní domě pomáhá skoro ve všech oblastech, tak proč tu možnost nevyužít také pro každodenně uklizený a zdravější domov.

RobZone Roomy Gold můžete nyní nakoupit se zajímavou slevou 2000 Kč.

Reklama