Problémy s citlivou pletí trpí více než padesát procent žen. A jak se citlivá pleť projevuje? Většinou ji trápí pálení, svědění, začervenání, pnutí nebo se na pleti tvoří jemné šupinky. Důležité je se o pleť správně starat. Základem je správný výběr kosmetických přípravků, který takovou pokožku zklidní. A jaké přípravky volit? Poradíme vám.

Vaše kamarádka vám doporučila krém, který je prý ten nejlepší. Inspirujete se, ale vaše tvář pár minut po použití začne „hořet“ a zčervená! „Ne každý výrobek je určen pro každého,“ říká dermatoložka Ranella Hirschová. „Krém pro citlivou pleť nesmí obsahovat dráždivé složky, které pleť vysuší nebo podráždí. Používejte krémy bez konzervačních látek a neparfémované,“ upozorňuje.

pleť

Na pleť má velký význam i životní prostředí, změny počasí, které vedou k vysušení pleti, jídlo, kouření, časté slunění či saunování.

Připravte pleť na zimu

Naučte se používat produkty, které budou citlivé pokožce pomáhat a prospívat, vaše pleť pak nebude dehydrovaná a zbytečně namáhaná. Při odličování rozhodně zapomeňte na vodu a mýdlo! Naopak si pořiďte kvalitní mléko na odličování nebo jemné micelární vody pro citlivou pleť. Pozor si také dejte při sprchování na příliš horkou vodu, když už se chcete naložit do vany, přidejte koupelový olejíček, který zbytečně pokožku nevysuší. Na tělo pak použijte hydratační tělový krém nebo mléko. Na pokožku obličeje volte mastnější krémy, nejlépe z lékárny, které jsou určeny pro citlivou pleť. Nezapomínejte i na své ruce, ty v zimě trpí nejvíc. Vyživujte je krémem na ruce.

A jaké produkty jsou vhodné pro citlivou pleť? Víme to:

Reklama