Nejprve jsem brala informaci o drůbeží snídani na Ministerstvu zemědělství jako žert. Ale když se za pár hodin objevily zprávy, že opravdu proběhla, nedalo mi, abych o tom nenapsala.

A tak si včera ráno mohli novináři, zástupci drůbežářských podniků a odborníci z veterinární inspekce vybírat z přebohaté tabule. Kuřátka pečená, uzená, sekaná i tlačenka z drůbeže, debrecínka a k tomu kyselé okurčičky a bílé víno. Pan ministr Jan Mládek pozvedl prapor proti panice z ptačí chřipky. Zároveň chce podpořit prodej českého drůbežího masa, které je vytěsňováno především velkými obchodními řetězci, které kupují zahraniční maso za mnohem nižší ceny. Cizí výrobci drůbeží ve svých zemích už neprodají, takže hledají odbytiště u nás. Souhlasí s ním ředitel veterinární inspekce Malena, který se taktéž zasazuje o podporu prodeje českých potravinářských výrobků. Nejen kvůli ptačí chřipce, ale také proto, že naše výrobky dodržují nejvyšší normy dané Evropskou unií. Naše produkty jsou v obchodech označovány symbolem A Klasa a běží na ně reklamní kampaně.

S tímto přístupem nelze než souhlasit. V hypermarketech a supermarketech najdete zahraniční potravinářské zboží, které je levnější než to naše. Méně kvalitní, ale mnoho lidí je kupuje. Bohužel je to často závislé na částce, která se v tom daném okamžiku nachází v naší peněžence. Zamýšlíme se ovšem nad tím, že může být špatně zpracováno, ne-li závadné?

Vraťme se ale k hlavnímu účelu snídaně a tou je ptačí chřipka. Když se vyskytovala v Asii, nebezpečí jsme si sice uvědomovali, ale bylo to „tam někde daleko“. Teď se Česká republika ocitla v obležení. Denně sledujeme ve zprávách, kde byla objevena těla mrtvých ptáků a jiných zvířat, uhynulých právě díky viru H5N1. Stále slýcháme slova o pandemii a možné přenositelnosti viru ze zvířat na člověka. Víme, že byly vyvinuty vakcíny, že stát má jisté množství léků, které by v případě hromadné epidemie poskytnuta a komu. Některá média dohání obyvatele k hysterii a strachu z neznámé choroby.

Nejsem odborník, ale myslím, že pokud budou dodržována základní hygienická a potravinářská pravidla, pandemie by v naší civilizované zemi vypuknout neměla. Zajisté jsou velkou hrozbou jarní tahy stěhovavých ptáků, kteří k nám přilétají a virus mohou zavléci i do naší země. Ale jíme jejich maso? Žijeme s nimi pod jednou střechou? Tady je problém především na vesnicích, kde chovají domácí ptactvo u svých domovů. Doufám, že chovatelé drůbeže vědí, jak by se měli chovat. Především zachovat hygienu a maso ptáků správně upravovat. Pokud toto budou dodržovat, nebezpečí přenosu nákazy nehrozí.

Jak vzkazuje ministr zemědělství: "Myjte si ruce, neukládejte syrové maso k dalším čerstvým potravinám a nepojídejte ho syrové." Tak bychom se měli ptačí chřipce vyhnout. Buďme opatrní, obava je vždy na místě, ale nemějme panický strach.

Bojíte se ptačí chřipky?

Přestali jste jíst drůbeží?
Jíte kuřecí maso, ale jen české?

Dodržujete hygienické pokyny při konzumaci drůbežího masa?
Dáváte přednost českým potravinářským výrobkům a proč?

 

Reklama