Když jdete na filmovou parodii, je nutné splňovat dvě věci – za prvé na ni musíte mít náladu a za druhé musíte znát filmy, které jsou ve snímku parodovány.

 

Třetina scénáristického týmu úspěšné parodie "Scary Movie: Děsnej biják" režiséři Jason Friedberg a Aaron Seltzer se filmem Děsnej doják, který měl ve čtvrtek 27. dubna v Česku premiéru, pustili trochu na tenký led. Vytvořili parodii na známé romantické komedie s hlavním cílem potěšit všechny lidi, kteří romantické komedie milují - a také všechny ty, kteří je nenávidí. 

 

Příběh je jednoduchý - o něj přece v parodii přespříliš nejde. Hlavní hrdince (Alyson Hannigan) dali jméno Julie Jones ze spojení jmen Bridget Jones a Julie Roberts. Julie ještě před pár dny tlustá se díky zásahu liliputánského schůzkologa Hitche stane hubenou a díky tomu i nádhernou. Vybere si ji vysněný muž Grant Funkyerdoder (Alan Cambell). Seznámí se s rodiči, rodiče se seznámí s druhými rodiči a již se chystá svatba.

 

Za svědkyni jde Grantovi jeho bývalá přítelkyně Andy (Sophie Monk), jejíž hlavní záměr je přebrat Julii jejího ženicha. Nakonec vše dobře dopadne a pokud máte dobrou náladu, začnete se i smát. Použitých scén z jednotlivých filmů je totiž mnoho.

Hudba k filmu pasuje, občas jsou sice vtipy brány do extrémů, ale parodie celkem ujde. Je to „oddychovka“. Jen nějak nevím, kdo si ji vybere ke zhlédnutí. Během Děsnýho dojáku odešlo několik divaček s výrazem mírného znechucení ve tváři. Muži, kterých bylo v sálu přítomno jen málo, se smálo upřímně. Ale nevím, zda znali všechny filmy, které byly ve filmu parodovány.

 

A proto mám pro vás doporučení. Máte chuť na parodii? Zhlédněte filmy Svatba mého nejlepšího přítele, Bridget Jones, Hitch, Pretty Woman, Kill Bill, Moje tlustá řecká svatba, Nesvadbovi, Hvězdné války, Fotr je lotr, Pán prstenů, King Kong, Notting Hill, Slečna Drsňák, Po čem ženy touží, Pravá blondýna, Mr. a Mrs. Smith, Hvězdné války, Jak ztratit kluka v 10 dnech a Riskni to s Polly. Nalaďte se na dobrou vlnu a vyrazte na Děsnej doják…


Děsnej doják
(Date Movie)

Režie: Jason Friedberg, Aaron Seltzer
Hrají: Alyson Hannigan, Alan Cambell, Tony Cox, Sophie Monk
Scénář: Jason Friedberg, Aaron Seltzer
Kamera: Shawn Maurer
Hudba: David Kitay
Přístupno od 12 let
Délka: 83 min.

Reklama