Celulitida je mrška neestetická. „Zdobí“ stehna a zadky nejen „baculek s nějakým tím kilem navíc“, ale i velmi štíhlých žen. Nečekejte ode mne žádné vědecké pojednání, jak se jí zbavit, nepřestávejte se mazat anticelulitidními gely, nerušte permanentky do zeštíhlovacích studií. Udělejte proti celulitidě ještě něco navíc

celulitida

Vyhlaste jí vodní válku, jako jsem to udělala já. Neslibuji zázraky ani úplné vymizení dolíčků, za to bych možná dostala Nobelovu cenu, ale určitě jejich zmírnění. Mám to vyzkoušeno na vlastní kůži.

Poprvé jsem o účincích  ledové vody proti celulitidě slyšela, když Míša dělala rozhovor s otužilci. Tam jsem zbystřila, když jsem zaslechla slovo celulitida. Otužilky ji prý nemají.

Podruhé, když jsem natáčela Čapkovy povídky a zaslechla rozhovor kostymérek. „Já se dvakrát denně sprchuji ledovou vodou a můžu to fakt doporučit. Poradila mi to herečka Vilma Cibulková, funguje to proti celulitidě.“

Potřetí si to přečtete v jakémkoliv časopise jako jeden z podpůrných receptů, jak celulitidě předcházet.

Hm, to bych měla vyzkoušet, řekla jsem si. Když to nepomůže, alespoň se budu otužovat. A to také není k zahození.

V čem metoda spočívá?

Ráno i večer si dopřejte střídavě teplou a ledovou vodu. Nastavte sprchu na co nejprudší proud, pokud máte masážní hlavici, tím lépe. Začněte u kotníků a postupujte nahoru. Krouživými pohyby sprchy pěkně masírujte místa, kde máte celulitidu, pomerančovou kůži, zkrátka karfiol, jak tomu říkám já. Když přidáte ještě cvičení, zatínáte a povolujte svaly, určitě neprohloupíte. Po chvilce změňte studenou za teplou a opakujte nejméně třikrát.

Masáž ukončete vždy studenou. Zpočátku budete asi kvičet, není to nic příjemného, ale časem si zvyknete a bez ledovky nedáte ani ránu.

Věřte nevěřte, celulitida se zmírní. Alespoň mně tahle metoda docela pomohla a ještě k tomu jsem se naučila otužovat.

Pokud nevěříte, zamyslete se nad tím, proč máte v létě po koupání ve studené vodě vždycky o něco hladší pokožku. Jasně, své udělá i opálení, ale určitou zásluhu na tom bude mít i voda, nemyslíte?

Čtěte také:

Reklama