Jistě to znáte také – jsou dny, kdy se stresové situace valí jedna za druhou. Přitom stačí maličkost, která vyvede z rovnováhy a ovlivní celý den. Ten se zprvu jevil jako normální, pohodový. Ráno jsem docela úspěšně zvládla souboj se zrcadlem, přesvědčila jsem ho, že jsem to opravdu já. Pár barviček, zdravíčko na tváře a den se rozběhl vskutku slibně. Nic by nemělo bránit tomu, abych stihla všechno, co je třeba.

Jenže plán je věc jedna, realita bývá obvykle jiná. A tak jsem dnes opět v neustálém shonu, události se řítí jedna za druhou, nedodržují předpokládané pořadí. Výsledkem je pak totální chaos. Děti brečí (čím je důvod malichernější, tím je pláč urputnější), oběd se připálil (byť jsem odběhla jen na okamžik), stěna v obývacím pokoji je pokreslená (autor se k dílu jako obvykle nehlásí). Chtělo by to chvilku klidu. Ale kde ji vzít? Ještě mne přece čeká několik úkolů z mého seznamu. Už teď však tuším, že z něj bude opět večerní seznam toho, co jsem během dnešního dne nestihla.

Nevím jak Vy, ale já nedovedu relaxovat během dne, rozjetý vlak povinností a úkolů projíždí bez zastavení. Těším se na večer, kdy mohu v hlavě přepnout a věnovat se studiu. Někdy mi to i myslí, což považuji při dvou dětech občas za „zázrak“!

Zrovna pracuji na závěrečné práci v rámci Doplňujícího pedagogického studia na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Sestavila jsem anketu, jejíž výsledky pomohou nastínit způsob trávení volného času pedagogů v porovnání s jinými profesemi. Budu moc ráda, pokud odpovíte na několik anketních otázek. Děkuji a přeji příjemný den.

Hlasujte v anketě ZDE .

Reklama