Únava, bezdůvodná podrážděnost. Navíc vás ke všemu začíná bolet hlava, záda a ňadra. Někdy si připadáte jak plačtivé údolí a jindy vás zase přepadají záchvaty vzteku kvůli maličkostem. Kromě toho si připadáte jako puberťák, protože vám na obličeji vyskočilo akné a vaše spíž či lednice jsou neustále plné sladkostí a různých pochoutek, které mizí rekordním tempem. Jasné příznaky blížící se menstruace. Nebojte, nejste v tom samy. Značné procento žen postihují více či méně tyto potíže - takzvaný premenstruační syndrom.

 Škála jeho projevů je široká. Zatímco některé ženy mají v těchto dnech zvýšenou potřebu sexu, jiné ho zcela odmítají. Můžete mít zvýšenou teplotu nebo sledovat zhoršení stávajících zdravotních problémů. Podle odborníků je hlavním viníkem změna rovnováhy ženských hormonů zhruba týden před menstruací. Proto lékaři doporučují ke zmírnění problémů a stabilizaci hladiny hormonů pravidelné užívání antikoncepce.

Velmi důležitá je pro „potírání“ projevů premenstruačního syndromu také správná životospráva. V tomto ne zrovna příjemném období je důležitá zdravá strava bohatá na ovoce, zeleninu, celozrnné pečivo a potraviny obsahující hořčík a vitamin E. V „kritických“ dnech omezte konzumaci alkoholu a kávy, které „vyplavují“ z těla hořčík, a nezapomeňte na dostatečný přísun tekutin.

nPokud se ale stále nemůžete zbavit křečí v podbřišku nebo bolesti hlavy a zad existuje řešení v podobě analgetik. Jedním z nich je Nurofen Rapid 400mg Capsules, který vás zbaví bolesti a všech příznaků dřív, než se vůbec stačí dostavit. Působí totiž 2x rychleji než klasická ibuprofenová tableta a to vše díky účinné látce ibuprofen, která je v červených kapslích již předem rozpuštěná.  V této unikátní formě se vstřebává do krve rychleji než klasické tablety a zdroj bolesti také rychleji zasáhne.

Nurofen Rapid 400mg Capsules je vhodný pro dospělé a mladistvé od 12-ti let a k dostání je v balení po 10x400mg kapslích za cenu 69,-Kč.

Trpíte bolestmi při menstruaci? Co vám na ně pomáhá?

Reklama