BALKON

Mít balkon ve městě je velké štěstí a obrovský bonus v podobě další „místnosti“. To byste ale nevěřili, kolik lidí tuhle báječnou možnost nevyužívá a dělá z balkonu odkladiště nepotřebných věcí, v tom lepším případě sušárnu prádla. A přitom by se mohl proměnit v opravdovou oázu zeleně, kde se báječně odpočívá.

Ještě než se začnu rozepisovat o možnostech městských balkonů, musím se vám k něčemu přiznat. V současné době patřím mezi podobné hříšnice. Náš krásný balkon je plný krabic, kartonů, a nepotřebných kousků nábytku, které se nám už nevešly do sklepa.

Ale budiž mi omluvou, že je to stav dočasný a už se nemůžu dočkat, až ho proměním v útulné místečko, kde se bude krásně sedět. Ten balkonek má k tomu nejlepší předpoklady, protože je nasměrován na východ, do klidného vnitrobloku plného zeleně. No prostě pohádka. V minulém bytě jsme měli sice balkon hezky zařízený, ale nad rušnou křižovatkou, takže se tam vůbec nedalo přebývat, neboť jste neslyšeli vlastního slova.

BALKON

Současný balkon je sice maličký, ale už mám jasnou představu, jak ho zařídím. Vchází se na něj z kuchyně, což není tak obvyklé, ale přijde mi to velmi praktické. Můžu na něm pěstovat bylinky a mít je tak hned po ruce. Do rohu bych dala velký květináč s nějakým stromkem, třeba s olivovníkem, vavřínem, nebo ozdobnou vrbičkou, na zábradlí truhlíky s muškáty…

A víc než malý stoleček se dvěma křesílky už se tam nevejde. Balkonek jako dlaň, ale díky za něj. Líbil by se mi třeba takový.

balkon ikea

Jak využíváte balkon vy, milé ženy-in? Pěstujete na něm květiny, bylinky, nebo dokonce zeleninu? Využíváte ho k odpočinku? Nebo ho máte místo skladiště? Napište nám. Pošlete třeba fotku svého balkonu

Foto v článku: facebook Ikea, a Westwing Maison & decoration

Čtěte také:

Reklama