Čím rychle doplnit chybějící energii?
Nedostatek energie může způsobovat třeba to, že celý den prosedíme za stolem. Tělo si na nedostatek pohybu snadno zvykne a večer už je náročnější ho rozpohybovat, takže saháme pro energetické nápoje nebo kávu, které však mohou pro organismus představovat nemalou zátěž.

64c128937ad82obr1.jpg

Tzv. „energeťáky“ nakopnou rychle, ale opatrnost je rozhodně na místě, ať už kvůli neblahým účinkům na tělo či kvůli častému přeslazení cukrem. Co se týče kávy, kofein se dostává do oběhu velmi rychle a na vrcholu je už 15-30 minut po požití, poté jeho hladina klesá. Některé lidi však tento rychlý výkyv nepříjemně zatěžuje, protože pociťují nervozitu, bušení srdce a zvýšené pocení.

Sportovci nedají dopustit na japonský matcha
Mezi sportovci se matcha v posledních letech dostal do popředí jako nápoj, který může pomoci odbourat všechny výše popsané nevýhody našeho pohodlného života. V matcha nenajdeme žádná aditiva, ani dochucovadla. Tento jemně mletý čaj z Japonska má vskutku mimořádné účinky. Jelikož matcha je jemně mletý 100% zelený čaj, a ne výluh jako u běžných zelených čajů, účinnost matcha je až 10tinásobně vyšší.

obr2.jpg

Sportovci, i ti malí, získávají v matcha silnou a šetrnou energii, lepší soustředění a klidnější mysl. Thein, tedy čajový kofein, který je v matcha v opravdu velkém množství, dodá energii pro tělo až na 6 hodin a bez vedlejších účinků typických pro kávu.
L-Theanin navodí intenzivní soustředění a současně vyvolává pocit zenového klidu a příjemné nálady. Matcha navíc obsahuje chlorofyl a antioxidanty, takže může pomoci i s pročištěním organismu.

obr3.jpg

Matcha skvěle poslouží i po vydatném obědě. Podporuje správné trávení, a dokonce může podpořit metabolismus lipidů a podpořit spalování až o 40 %. I proto se hodí zařadit matcha do jídelníčku – po dobře stráveném obědě je o něco jednodušší večer vyběhnout, nebo vyrazit do posilovny.

Snadno a rychle před i po tréninku
Matcha Tea si snadno připravíte v šejkru nebo jakékoli jiné uzavíratelné láhvi. Stačí vysypat jednu porci do láhve, zalít studenou, nebo horkou vodou, a protřepat. Podle chuti můžete přidat pár kapek čerstvého ovoce, jako je třeba citron, nebo i 100% džus.

Nejen pro sportovce má Matcha Tea až 30 % slevy

64c129105379eobr4.jpg

Ve dnech 14.– 20. 8. lze na e-shopu www.matchatea.bio nakoupit produkty
od značky Matcha Tea s prázdninovými slevami až 30 %.


63e364838dee9obrazek.png

Reklama