• Masturbace je dle odborníků prospěšná, a to i v případě lidí žijících v partnerském vztahu. Rozvíjí zdravý a odpovědný přístup k sexualitě, ženám pomáhá poznávat vlastní tělo a probouzet touhu, mužům zase poskytuje možnost sexuálního vybití a uvolnění od stresu. V nedávném průzkumu pro webový portál Superdrug Online doctor, kterého se účastnila téměř tisícovka respondentů, se k sebeuspokojování přiznalo  88 % žen. Ženská populace masturbuje13 minut dvakrát týdně.
  • Nejoblíbenější masturbační pomůckou je pro muže i ženy jednoduše jejich vlastní ruka. Tu označilo za nejlepší pomůcku k sebeuspokojování 60 % žen, zbylých 40 % žen pak preferuje sexuální hračky.
  • K sebeuspokojování lidi podle výzkumu nejlépe naladí sledování porna. Na druhé příčce umístily fantazírování o partnerovi a erotická literatura (shodně 14 %), třetí příčku pak zaujímají dráždivé představy o zcela cizí osobě.
  • Co se týče místa, kde sebeuspokojování probíhá, mnoho lidí využívá kromě domácího pohodlí i veřejnější místa. Masturbaci přímo někde na veřejných prostranstvích vyzkoušela celá čtvrtina dotázaných a 15 % si tento sexuální zážitek dopřálo i na pracovišti. Podle posledního průzkumu Ruzovyslon.cz Češi nejčastěji masturbují v ložnici, v koupelně a v obývacím pokoji. Z dobrodružnějších míst pak volí zaměstnání nebo přírodu.
  • Téměř čtvrtina žen (24 %) přiznává, že preferuje právě sebeuspokojování. Dvě třetiny žen dávajících přednost masturbaci uvádějí, že je tento zážitek oproti sexu více uspokojuje, a více než polovina (56 %) si při sebeukájení užije lepší orgasmus.