Zlegalizovat používání konopí k léčebným účelům by bylo nadějí pro řadu nemocných. Novelu zákona o léčivech, nedávno sněmovna  propustila do dalšího projednávání. Má to však jeden háček – konopí bude pouze na lékařský předpis. Dále bude trvat zákaz pěstovat konopí doma.

A na to bych se mohl vykašlat“, řekl rozhořčeně jeden můj známý, který už léta trpí lupenkou. Konopná mast, kterou si sám vyrábí je jediné, co mu pomáhá. „Kolik já už vystřídal mastiček, léků a smradlavých mýdel. Všechno pomohlo jen na krátkou dobu, nebo vůbec. Masti, které pomohly, účinkovaly jen v době, dokud jsem nevymazal tubu. Po nějakém čase se problém zase vrátil a byl ještě horší. Lupénka je strašně nepříjemná kožní nemoc. Nejen že mrcha svědí, ale hnusně vypadá a vůbec se nedivím lidem, že se mě štítí. V zimě ji nikdo nevidí, ale v létě, jakmile si vezmu krátké rukávy, všichni zírají na ty zarudlé mapy s olupující se kůží. Nikomu nevysvětlíte, že to není nakažlivé, jste pro ně jako prašivý.

Pak mi někdo poradil „mariánkovou“ mast. Dal mi kelímek a fantasticky mi to pomohlo. Kam se hrabaly ty drahé mastičky z lékárny. Začal jsem si ji vyrábět sám. Není to vůbec nic složitého a stojí to nula nula prd. Chce to jenom vnitřní vepřové sádlo a kytku.

Když se začalo mluvit o legalizaci konopí, neměl jsem iluze, že bych si mohl marihuanu pěstovat doma sám. Je mi jasné, že v tom zase bude lékárenská loby a někdo jiný za tebe bude rozhodovat, jestli máš trpět nebo ne. Pokud nechceš, tvrdě zaplať. Takže ta nefouknutá bublina zase splaskne. Ale to je mi jedno, svoji mast si budu vyrábět dál“.

 

Co je marihuana?

  • Omamná látka, která se vyrábí usušením květenství samičích rostlin konopí s obsahem nad 0,3 procenta THC.
  • Nejpodstatnější léčivou složkou jsou cannabinoidy. Hlavní biologicky aktivní látkou, zodpovědnou za psychotropní účinky je THC.
  • Sedativní, analgetické a antibiotické účinky projevuje druhý, téměř vždy zastoupený cannabinoid, tj. cannabidiol (CBD).

Léčivé účinky konopí

Alzheimer, astma, roztroušená skleróza, možná i rakovina jsou diagnózy, na které odborníci ve světě už delší dobu doporučují konopí. Čeští pacienti se k němu zatím dostávají pokoutně, pěstování konopí je u nás zakázané. Mnozí zahraniční lékaři konopné přípravky využívají na léčbu artrózy a revmatismu, pomáhají epileptikům alidem trpícím Parkinsonovou nemocí, při léčbě anorexie. Zevní aplikace s obsahem výtažku z konopí příznivě působí zejména při léčbě široké oblasti kožních potíží –lupénky, ekzémů, akné, opruzenin, oparů, také při bércových vředech, odřeninách, popáleninách, bodnutí hmyzem. Účinná je i na hemoroidy.

Na téměř všechny zmíněné nemoci existuje alternativní lék. Ovšem ten má buď výrazné vedlejší účinky, slabší léčebný efekt, anebo je dražší.

 

Reklama