vyvar

Chtěla bych vás trochu prolustrovat a zároveň naladit na denní téma, které strávíme spolu. Ráda bych věděla, jak moc vás oslovují reklamy na pytlíkové polévky „jako od maminky“, kuře na paprice v prášku a podobně…

Vaří za vás Vitana?

Za mě ne. Dokonce ani s oblíbeným masoxem se příliš nekamarádím a pytlíková polévka, jakožto výrobek nějaké věhlasné chemičky, mě nezaujal. Chápu ale, že je mnoho natolik vytížených žen, že firmy na výrobu „umělého jídla“ jistě mají z čeho platit zaměstnance.

Vskutku výživná polévka, nebo zapečené maso či zaručeně chutná bramborová kaše, vše v krásných barvách a kolem přešťastná rodinka s malými dětmi. Idyla v podání reklamy.

Děti díky emulgátorům, ustalovačům, podporovačům trvanlivosti, odpuzovačům vlhkosti a plísní a jiným „přírodním materiálům“ budou patrně brzy znát jménem personál interního oddělení, kde je prima dialýza. Trochu to přeháním, ale pokud si někdo dělá iluze o tom, že tyto potraviny jsou také zdravé, pak se doopravdy mýlí, a to prosím není z mojí hlavy.

i

Od toho máme lékaře.

Jde mi ale i o vlastní hrdost.

Asi jsem pěkná ješita, ale miluji, když mi někdo, nejlépe nějaký muž, pochválí jídlo. Když si pochutná, když si řekne, co by chtěl, abych uvařila. Masíruje mně to příjemně mé ženské ego.

Kdybych svěřila večeři do péče polotovarů a sušených omáček, nepřipadala bych si tak důležitá. Navíc mě vařit baví. Jsem experimentátor a hračička.

Mezi námi, jsem také zástupkyní národa, kde je vaření pomalu národním sportem, takže očekávám, že těch, které jedou stejný model jako já, bude asi víc než kuchařek řediček. (Ředí obsah pytlíku vodou v poměru 1 - ku - nevim).

To taková Amerika!

Obecně je Česká republika mekkou kuchařek a poctivých hospodyněk. Míváme doma kuchařky ještě po babičkách a sbíráme recepty do sešitků, které pak tvoří rodinný poklad.

To my na Vánoce sedíme do noci u stolu a lepíme k sobě srdíčka a zajíčky vlastní výroby. To naše jsou české buchty a my pořádáme nedělní obědy, kde se míníme prezentovat s od A až do Z vlastní prací.

Mám kamarádku, která žije trvale ve Státech. Když jsem se s ní na tohle téma minulý týden bavila, pravila.

u„Jasně, že vařím, i když se to tady zrovna moc nenosí. Pomalu každej šoupne napůl udělaný zmražený jídlo do mikrovlnky, zatímco já si tady hraju.

Na druhou stranu je ale taky fakt, že ke mně chodí sousedky a chtějí se učit vařit. Ty holky nejsou líné, jen to prostě tady není tak zvykem.

Prakticky to tak funguje od té doby, co jsme měli takové zahradní sezení se sousedy, víš, to je tedy zase velká móda tady, a chlapi od těch ženských byli přímo v extázi z obyčejné křenové omáčky a nadívaného bůčku.

Neděle teď trávím tím, že holky učím vařit.“

Čím víc „Éček“, tím méně potravin

Je to nejen o tom, že poctivě uvařený pokrm z poctivých surovin je chutnější a že knedlíky kynuté pěkně na topení, kde nechybí droždí, prostě jinak voní, ale také je to rozhodně zdravější model.

Mimochodem, před Vánoci jsem si zakoupila umělou buchtu! Zatoužila jsem totiž vlastnit roztomilou plechovou dózu, ve které byla. Jistě jste ji zaznamenali také.

Jaké bylo mé překvapení, když jsem si prohlédla trvanlivost. Prosím pěkně, tento pekařský výrobek měl vydržet čerstvý, a teď nelžu, do 7. 8. 2010!

„Kristova noho, to musí být z plastu!“ napadlo mě.

No, nebylo, ale chutnalo to podobně. Dózu mám. Dávám do ní Johance svačinu.

Tohle by se vám klidně mohlo někdy hodit.

 

Antioxidanty

Chrání potravinu proti zkáze způsobené oxidací. Projevem oxidace je např. žluknutí tuků, barevné změny potraviny atp.

Barviva

Udělují potravině barvu, kterou by sama o sobě neměla, a nebo obnovují barvu, která byla poškozena během výrobního procesu. Potravina tak získá lákavější vzhled.

Konzervanty

Prodlužují trvanlivost potravin. Zamezují růstu mikroorganismů. Někdy mohou vyvolávat u citlivých osob alergické reakce. Jsou dokonce jedněmi z předních alergenů.

Sladidla

Náhradní sladidla jsou látky, které udělují potravinám sladkou chuť, ale nepatří mezi monosacharidy a disacharidy. Pokud potravina obsahuje aspartam E 951, musí být na obale uveden text: „Obsahuje zdroj fenylalaninu“. Potraviny obsahující více než 10 % náhradních sladidel  - éčka E 420, E 421, E 953, E 965, E 966 nebo E 967 musí být na obalu určeném pro spotřebitele označeny výstrahou „Nadměrná konzumace může vyvolat nežádoucí zdravotní obtíže“.

Látky zvýrazňující chuť a vůni

Patří sem hlavně kyselina glutamová, kyselina guanylová, kyselina inosinová a jejich soli. Ve žvýkačkách se používá i acesulfam K, aspartam, thaumatin a neohesperidin.

Zahušťovadla

Mezi nejznámější patří kyselina alginová a její soli, agar, karagenan, karubin, guma guar, arabská guma, pektiny, celulózy a různě upravovaný škrob.

Modifikované škroby

Látky, které se vyrábějí chemickými změnami jedlých škrobů. Mohou se měnit vlastnosti škrobů přímo v nativním stavu.

Stabilizátory

Pomáhají udržovat fyzikální vlastnosti potraviny. Užívané například při výrobě zmrzlin, emulgovaných tuků, emulzních likérů, studených omáček, dezertů atp. Stabilizátory se dále používají ke stabilizaci, posilování a udržování zbarvení potraviny.

Emulgátory

Patří sem lecitiny, estery mono- a diglyceridů mastných kyselin, polysorbáty, cukroestery, stearoyllaktáty a sorbitanmonostearát. Používají se při výrobě celé řady potravin - jemného pečiva a cukrářských výrobků, emulgovaných tuků, zmrzlin, dezertů, cukrovinek, kakaových a čokoládových výrobků, žvýkaček, emulgovaných omáček, tepelně opracovaných masných výrobků, práškových náhrad mléka a smetany, emulzních likérů, různých doplňků stravy a potravin ke snižování hmotnosti a mnoha dalších.

Nosiče a rozpouštědla

Používáním těchto látek se usnadňuje manipulace, aplikace nebo použití přídatné látky. Za nosiče a rozpouštědla se nepovažují látky obecně považované za potraviny a látky, které mají primárně funkci kyseliny nebo regulátoru kyselosti a které se používají v nezbytném množství. Používání nosičů je omezeno u dětské výživy. Pro její výrobu se smí používat jako nosiče pouze některé látky.

Balicí plyny

Balicí plyny jsou plyny jiné než vzduch, které se zavádí do obalu před, během nebo po plnění potraviny do obalu. Používá se argon, helium, dusík. Potraviny, u kterých byla trvanlivost prodloužena použitím balicích plynů, se na obalu označí slovy „Baleno v ochranné atmosféře“.

Odpěňovače

Odpěňovače jsou látky, které snižují pěnění nebo zabraňují vytváření pěny.

Pěnotvorné látky

Pěnotvorné látky umožňují vytváření stejnorodé disperze plynné fáze v kapalné nebo tuhé potravině

Plnidla

Plnidla jsou látky, které pomáhají zvětšovat objem potraviny a nezvyšují přitom významně její energetickou hodnotu.

Zpevňující látky

Zpevňující látky jsou látky, které činí tkáně ovoce a zeleniny pevnými nebo křehkými a nebo pomáhají pevnost udržovat. Za zpevňující se považují i látky, které reakcí se želírujícími látkami ztužují gely.

Sekvestranty

Sekvestranty jsou látky, které vytvářejí chemické komplexy s ionty kovů.

Ne všechny přidané látky v potravinách jsou škodlivé, ale v poctivé bábovce nebo kuřeti na paprice s domácími knedlíky jich asi moc nebude.

Některá z éček jsou dokonce úplně neškodná.

Jiná naopak mohou být příčinou nejrůznějších zdravotních potíží od alergie až po vznik rakoviny.

Máme ale testy!

tVelmi závadná je u těchto testů ovšem skutečnost, že v různých potravinách jsou různé přídatné látky. Test je prováděn jednotlivě. Jaký mají jejich kombinace vliv na lidské zdraví, se nezkoumá!

Rovněž je mrzuté, že jsou sice zkoumány účinky éček na lidský organismus, ovšem bez přihlédnutí k tomu, že jsme vystaveni jejich účinkům v potravě dlouhodobě.

Proto všechno si myslím, že je dost prima, že je mezi námi stále ještě mnoho žen, maminek a manželek, které se kolem sporáku motají rády, a tak snad naše spotřeba produktů chemiček není tak vysoká.

Za nevětší fujtajbl na stupnici plastových jídel pokládám osobně čínské polévky. To bych raději snědla bačkoru. Je přírodnější.

Ráda bych si s vámi dnes povídala o tom, jestli patříte ke „kuchařinkám“, jak říkala moje babička, jestli máte nějaký povedený kuchyňský zážitek například z ciziny, zda používáte v kuchyni náhražky, jaký je váš názor na instantní a rychlé potraviny, nebo jestli není z vašeho pohledu nad poctivý vývar, a samozřejmě mě moc zajímají různé fígle a vychytávky.

Své názory pište na redakce@zena-in.cz

Reklama