masové koule

Výborné masové kuličky byly u nás doma oblíbené už dlouho předtím, než jsme je poprvé ochutnali v nejmenovaném švédském obchodě s nábytkem. :-) Stačilo připravit směs, z jaké dělám sekanou, dobře ochutit, osmahnout, připravit k nim skvělou bramborovou kaši a smetanovou nebo rajskou omáčku.

Trocha práce a výsledek naprosto výborný!

Suroviny

500 g vepřového masa
2 vejce
1 červená cibule
sůl a čerstvě mletý pepř
koření a bylinky dle naší chuti
80 ml mléka
strouhanka podle potřeby
kousek másla
oleje nebo sádlo

Postup

Vepřové maso na sekanou, plněné papriky i masové koule si nechávám namlít v obchodě, protože doma nemám mlýnek na maso. Chodím ke spolehlivému řezníkovi a maso tam má výbornou kvalitu. Kdo má chuť, může si maso namíchat napůl s hovězím. Ale pouze vepřové mi přijde chutnější.

I když mám maso namleté, doma ho ještě někdy projedu v mixéru, je pak úžasně jemné. Ale také to nedělám vždycky. Na fotce zrovna vidíte koule „nahrubo“. Dělala jsem je z dvou kilo masa, pro celkem velkou skupinu lidí, a nebyl čas na nějaké hračičky. :-)

Pokud se rozhodnete pro verzi s mixérem, tak vám doporučuji postupně po umixování masa přidávat i další suroviny, a směs tak bez námahy rozmícháte. Po vyklopení z mixéru už jen doladíte hustotu směsi, strouhankou nebo naopak trochou mléka.

Cibuli před vsypáním do masové směsi nakrájíme najemno a osmahneme na kousku másla dozlatova.

Z hotové, dochucené masové směsi tvarujeme kuličky. Jde to výborně rukama namočenýma do studené vody.

Kuličky ihned vhazujeme (nebo raději opatrně pokládáme) do rozpáleného oleje. Já raději smažím ve směsi oleje a sádla, vyzkoušejte. Je to chuťově lepší.

Kuličky smažíme pěkně do světle hněda, ze všech stran. Poté je vsypeme do pekáče, zalijeme tukem, ve kterém se smažily, přidáme maličko vody (asi 1 deci) a přiklopené dáme dopéct do trouby, na 160 °C, půl hodinky.

Výpek z kuliček můžeme použít jako základ pro omáčku. Do smetanové stačí přidat trochu jíšky na zahuštění a smetanu, důkladně, asi 20 minut provařit. Do rajské stejně, ale namísto smetany rajský protlak. Kdo chce omáčky více, může přidat ještě trochu vývaru.

Podáváme s bramborovou kaší.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama