Dnes má v českých kinech premiéru film Já, Olga Hepnarová. Vypráví skutečný příběh mladé ženy, která v roce 1973 nasedla do nákladního auta a v centru Prahy najela do skupinky asi třiceti lidí na tramvajovém ostrůvku. Osm z nich zabila.

Snímek je existenciálním dramatem Olgy Hepnarové, je příběhem osamělého člověka vymezujícího se proti většinové společnosti, příběhem, který vyústí v tragédii a nemá vítěze ani poraženého. Svůj čin považovala za akt pomsty společnosti, která jí podle ní celý život ubližovala, a v roce 1975 byla jako poslední žena na území Československa popravena.

Film nabízí pohled na traumatický život i čin hlavní hrdinky z určitého odstupu tak, aby se emotivně na stranu Olgy Hepnarové neklonil. Snímek je současně i dramatem lidí z okolí Olgy Hepnarové a snaží se najít příčiny jejího strašného agresivního aktu.

Ve filmu režisérů a scénáristů Tomáše Weinreba a Petra Kazdy hrají Michalina Olszańska, Marika Šoposká, Klára Melíšková, Petra Nesvačilová, Jan Novotný, Lukáš Bech, Juraj Nvota, Pavel Neškudla a další.

Reklama