Jitrnice, jelita, uzené maso, škvarky, koláče a mnoho dalších masopustních lahůdek podle tradičních receptur k dostání v obchodech Tesco.

Masopust neboli třítýdenní svátek, který předchází postnímu období před Velikonocemi, je každoročně ve znamení dobrého jídla a zábavy. Půst již dnes není tolik aktuální, hodování a zábava ale přetrvává. Řada oblíbených masopustních pochoutek podle původních receptur se skrývá také pod značkou Pravá chuť.

Masopust se kryje s obdobím zabíjaček, dříve tak většinou lidé měli v zásobě nějaké to jelito či klobásu. Kvůli kvalitnímu jelítku či domácí jitrnici se ale dnes do zabíjačky pouštět nemusíte. „Mezi masnými výrobky „Pravé chuti“ najdete vedle jelit a ručně špejlovaných jitrnic v přírodním střívku, také klobásy, různé druhy uzených mas či domácí škvarky,“ popisuje nabídku nákupčí sortimentu uzenin a lahůdek společnosti Tesco František Hlavatý, a dodává: „Způsob přípravy masa je u této značky jedinečný, jde o návrat k tradičním postupům s vyšším podílem masa a nižším obsahem vody ve výrobcích.“

V rámci řady Pravá chuť si na své přijdou i milovníci sladkého. Vyzkoušet mohou nejrůznější druhy ovocných či ručně zdobených koláčů a buchet. Novinky domácího původu zahrnují i lahůdkové saláty, pomazánky nebo staročeský chléb. Ať již sladké či slané, vždy se jedná o potraviny z kvalitních přírodních surovin s minimálním obsahem přidaných látek. Ve vybraných obchodech Tesco je nyní k dostání na 60 výrobků s pravou českou chutí a kvalitou.

První zmínky o masopustních oslavách u nás pocházejí ze 13. století. V minulosti začínal masopust neboli fašank, jak mu říkají na Moravě, svátkem Tří králů a končil Popeleční středou, která z časového hlediska podle křesťanského kalendáře připadá na 46. den před velikonoční nedělí. Tento čas předcházel postnímu období, kdy se mělo upustit od pojídání masa. Masopust tak byl především svátkem jídla. I dnes jsou zejména poslední dny masopustu spojovány s karnevalovými radovánkami a dobrý jídlem, kdy na stole nesmí chybět klobásy, škvarky, uzené maso či koblihy. 

A čím si můžete masopustní veselí zpestřit?

TescoTesco

 

 

 

 

Tesco jitrnice (380 g), Pravá chuť                               Tesco jelita (380 g), Pravá chuť

 Cena: 48,90 Kč                                                                Cena: 43,90 Kč

 Tesco

Tesco

 

 

 

 

 

Tesco uzený bok bez kosti, Pravá chuť                            Tesco chléb kvasový (600 g), Pravá chuť

Cena: 103 Kč                                                                           Cena: 29,90 Kč

Tesco

Tesco kuřecí stehna uzená (340 g), Pravá chuť       

Cena: 36,90 Kč

       Tesco                          

Tesco

 

 

 

 

Tesco koláče (200 g), Pravá chuť                               Tesco Honzovy buchty (320 g), Pravá chuť       

Cena: 24,90 Kč                                                                 Cena: 40,90 Kč

Reklama