Začněme od materiálu: Kůže, kožešina, lesklý satén, leopardí či zebří vzory, ale i samet, krajka, průsvitné látky, vše, co se leskne, potisky zvířecích kůží, to vše láká a zve na zapovězené území. Kůže, kožešina a zvířecí vzory evokují v mužích atavismus, pradávnou touhu po sexu – naturalistický způsob dávných dob popadnout ženu za vlasy a zatáhnout jí do své jeskyně. Vzpomeňte si na to, pokud jdete na důležité pracovní jednání – tam budiž „zvířecím“ detailům vstup zakázán. Chcete-li však upoutat muže svého srdce, se kterým jdete na večeři, a zároveň být oblečena podle poslední módy, můžeme sáhnout právě do této klenotnice a bezostyšně svádět beze slov. Ovšem pozor! Je prokázáno, že příliš vyzývavý oděv odradí i zamilovaného muže na schůzce, neboť je lákavější kus po kusu objevovat, než odhalit vše najednou. Přece byste mu nepokazila dobrodružství?
Další lákavé drobnosti: zipy, knoflíčky, tkaničky, šněrování, sponečky, zkrátka vše, co poutá ženskou krásu do její nedobytnosti, signalizuje touhu po rozvázání, rozepnutí, zkrátka po uvolnění běžných pravidel, touhu po nerozvážnostech. Zvolíme-li diskrétnější zapínání, ať již jsou to jemné knoflíčky na mohérovém svetru, nebo skrytý zip, projevíme tak beze slov naši větší zkušenost s erotikou a sexem, která je však zároveň velice diskrétní.
Jdete na důležité pracovní jednání nebo žádáte o zaměstnání. Tam platí trochu jiná pravidla. Čeho se tedy vyvarovat? Jakékoliv příliš upnuté siluetě oděvu a hlubokému výstřihu. Dáváte se tak všanc chtivým pohledům a stáváte se v očích okolí příliš zranitelnou ženou, ač toužíte po opaku. Je nutné předvést vědomosti a jemný půvab, nikoliv však sex-appeal - a když, tak velice rafinovaně, tak, jak velí vaše zaměstnanecká pozice. Naše tělo přeci není to jediné, co máme. Jdeme-li žádat o zaměstnání, nebo na obchodní schůzku, k soudu či do kanceláře, je lépe prodávat naše schopnosti, spíše decentní a rafinovaný vkus, než uvádět v pokušení a v pohoršený úžas všechny kromě vrátného na recepci. Ano, dočkáme se tak určitě pozornosti, někdy až nechtěné, ale profesního respektu kolegů a kolegyň nikdy.

Lenka Miláčková