Už se Vám to možná někdy stalo, že jste se chystaly na nějakou akci a chtěly jste si zkrášlit obličej, ale zjistily jste, že doma nemáte žádnou pleťovou masku? Nebo jenom prostě dáváte přednost přírodě před chemií? Mám pro Vás pár tipů, jak si z domácích surovin rychle a levně vyrobit pleťové masky pro každý typ pleti.

 

Začít můžeme už při koupání, a to tím, že si do vany, ještě před napuštěním vody nakrájíme plátky citrusů (stačí třeba jeden citron nebo pomeranč). Koupel nás osvěží a probudí.

 

Pokud máte pleť unavenou, vyzkoušejte masku z bílého jogurtu:

1 přírodní bílý jogurt nalijeme do misky, lehce rozmícháme a naneseme na obličej a dekolt. Po 20 minutách masku smyjeme vlažnou vodou nebo vlhkými vatovými tampony.

Ještě jednodušší jsou osvěžující obklady ze salátové okurky. Použít můžeme buď plátky okurek, nebo jenom slupku.

 

Při suché pleti stačí rozmačkat banán na kaši a přimíchat k němu 1 lžičku medu. Necháme působit na obličeji přibližně 15-20 minut a smyjeme vlažnou vodou.

Přidáním trošky krému do ovocné či zeleninové šťávy získáme zjemňující masku na suchou a citlivou pleť.

 

mastnou pletí si hravě poradí maska z ½ šálku rozemletých ovesných vloček a měkkého netučného tvarohu. Vytvořenou kašičku necháme působit 10-15 minut a smyjeme vlažnou vodou.

Trochu páchnoucí, ale účinná  je další maska na mastnou pleť: Droždí smícháme s teplým mlékem, naneseme na pleť a necháme 20 minut působit. Smyjeme vlažnou vodou.

 

Regenerační masku vyrobíme ze 3 lžic tučného tvarohu, 1 lžíce mléka a 50 g kyselého zelí. Zelí rozsekáme a smícháme s ostatními surovinami. Po 20 minutách důkladně smyjeme vlažnou vodou.

Na vypnutí a oživení pleti použijeme ¼ salátové okurky (rozdrcené a neloupané) smíchané s tvarohem (2 lžíce). Místo tvarohu lze použít ušlehaný bílek s medem. Naneseme na obličej, krk a dekolt a důkladně smyjeme po uplynutí 20 minut.

 

Nečistou pleť vyhladí maska z 1 nastrouhaného jablka a 1 lžíce medu. Opět necháme působit 20 minut a smyjeme vlažnou vodou.

 

Pokud máme k dobru ještě 30 minut, je dobré vyzkoušet i olejový zábal na krk. Stačí nám k tomu lehce nahřát například olivový olej,  natřít jím krk, zabalit do nahřátého ručníku a celé zabalit do igelitu.

 

Pokud máte alergii na některé suroviny, masky radši nezkoušejte. Před nanesením masek je vhodné si nanést trošku masky na zápěstí a vyčkat, zda se neobjeví alergická reakce.