Maska na nohy je účinným a efektivním produktem, který pomůže udržet nohy hladké, bez otlaků, odřenin a bez suché kůže. V létě je to nezbytný pomocník, který není ani příliš drahý. Masku na nohy si můžete koupit nebo jednoduše vyrobit doma. Výroba zabere pár minut a vše máte již doma.

649ea4ac412d8blobid0.png
Foto: Shutterstock

Jedná se v podstatě o ponožky, které jsou nasáklé výživným krémem, který se během působení do vašich nohou vpije. Platí, že čím déle masku na nohách necháte, tím účinnější bude. Asi jste už pochopili, že během působení masky byste neměli chodit (můžete, ale riskujete uklouznutí), takže je nejlepší si je natáhnout, lehnout si třeba na gauč a číst si. Doporučujeme nechat alespoň hodinu.

Největší efekt udělá přes noc
Pokud chcete z masky na nohy dostat to nejlepší, dejte si ji na noc a nechte působit několik hodin. Ráno sundejte, nohy opláchněte a budete překvapení z toho, jak jsou nohy nádherně hladké a jemné. Budete se cítit jako po čerstvé pedikúře. Díky masce na nohy už na ni nebudete muset ani chodit.

K výrobě domácí masky vám stačí krém či olej
Nechcete si masku kupovat a také byste rádi ušetřili za pedikúru? Vše zvládnete doma sami. Budete potřebovat krém, nejlépe nějaký hodně výživný a hutný (můžete do něj přidat pár kapek olivového oleje), případně tělový olej. A pak už stačí jen pytlíky a gumičky a máte připraveno.

649ea43b6dfe2obrazek.png
Foto: Shutterstock

Jak na domácí pedikúru s použitím noční masky

  1. Suché paty a ztvrdlou kůži bruste pomocí pemzy, jen lehce.
  2. Nohy namočte a udělejte si peeling.
  3. Důkladně nohy osušte a naneste na ně silnější vrstvu masky (krém nebo olej).
  4. Na každou nohu navlékněte pytlík a aby vám nespadl, zejména v noci, připevněte ho gumičkou ke kotníku.
  5. Nechte působit přes noc.
  6. Ráno pytlíky sundejte, nohy omyjte a důkladně osušte. Nakrémujte běžným krémem na nohy.
  7. Těšte se z nádherně hladkých pat a dejte sbohem otlačeninám nebo odřeninám z bot.

Maskou na nohy tedy nedosáhnete pouze estetického výsledku, ale také toho zdravotního – už žádné otlaky a nepříjemné popraskané paty. Kůže na nohách bude nádherně vláčná a jemná. Masku opakujte v případě potřeby cca jednou za 14 dní.

Zdroj: autorka článku, dama, herzindagi, byrdie

Čtěte také:

Reklama