Aby vaše nohy působily dobře a úhledně, je lépe navštěvovat pravidelně pedikúru. Pokud máte nožky jako miminko, nemusíte četnost návštěv přehánět, ale jestli máte tendenci k otlakům a rozpraskaným patám, či dokonce zarůstajícím nehtům, měla byste v létě, kdy jsou vaše nohy vystaveny větší námaze tím, že chodíte naboso, nebo dokonce bosa a nohy často namáčíte a vystavujete slunci, navštívit pedikérku nejméně jednou zas měsíc. Pokud si budete pedikúru dělat doma, nevolte žádné příliš ostré nástroje, paty a otlaky si rozhodně ani po dlouhém namáčení sama neořezávejte, pouze si je zabrušujte speciálními pilníky na paty. Následkem příliš brutálního ořezávání totiž bývají drobné nezahlazené zářezy, z nichž vznikají potenciální další hluboké praskliny.
Nehty na nohou si zastřihávejte vždy rovně, nikdy ne do obloučku, jinak by vám mohly začít zarůstat. Kůžičku okolo nehtů nestříhejte, pouze ji po důkladném namočení stáhněte směrem k lůžku nehtu. Po stažení kůžičky nehet v oblasti lůžka očistěte od zbytků kůže pomocí olejíčku.
Korunou a poslední třešinkou na dortu jménem péče o nohy je lakování nehtů. Pamatujte ovšem na to, že jenom ošetřené nehty je pěkné lakovat, okopané špalíčky lakem jen nevhodně zdůrazníte. Lak volte tak, aby vhodně doplnil nejen vaši garderóbu, ale i lak na nehtech vašich rukou a v neposlední řadě i váš věk.