Víte, jak si zpříjemnit pochmurný deštivý den? Zajděte si na masáž! Zahřeje vás na těle i na duši. Připravili jsme pro vás několik tipů na masáže, které byste určitě měla vyzkoušet. Zima totiž bude dlouhá.

Masáž horkými lávovými kameny

Co to je? Lidé ze všech koutů světa už před mnoha tisíci lety používali k léčení kameny. Při masáži masér přejíždí lávovými kameny po těle klienta, aby „napravil“ ztuhlé svaly. Kameny se také přikládají na ruce, záda, energetická centra nebo pod ledviny. Masáž horkými kameny se může také prokládat prvky klasické masáže. To vše už záleží na domluvě.

Jaké má účinky? Horké kameny pomáhají odstraňovat nervozitu a stres, nespavost, uvolňují ztuhlé svaly a křeče, působí proti bolestím kloubů, regulují trávení, zrychlují metabolismus, zbavují tělo škodlivých látek a napomáhají ke správné funkci lymfatického systému, čímž bojují i proti celulitidě. Přírodní olej, který se při masáži používá, navíc zvláční pokožku a teplo z kamenů otevře póry. Masáž je vhodná i pro děti. Těhotné ženy v pozdějších fázích těhotenství by měly raději masáž konzultovat s lékařem. Obecně platí, že dokud se na těhotném břichu pohodlně leží, je masáž bez problémů," řekla Ženě-in masérka Jana Filipovská. O jejích službách si můžete přečíst na webu Hotstones.

Kde a za kolik? Lávové kameny na vás čekají například v salonu Infinit.

Thajská masáž

Co to je? Tradiční thajská masáž léčitelské umění, kterému se rovněž přezdívá jóga pro líné. Masáž spočívá v působení síly na tlakové body, uvolnění svalů, kloubů, šlach, chodidel a natažení páteře. Tato technika spojuje v jedno akupresuru a jógu. Masérky při masáži používají palce, dlaně, lokty, kolena a chodidla. Minimální vhodná délka masáže je 90 minut

Jaké má účinky? Obecně působí proti psychosomatickým onemocněním. Pomůže vám od bolestí zad a svalů, odstraňuje stres a důsledky fyzické námahy. Regeneruje a rehabilituje.
Masáž je vhodná i pro děti.

Kde a za kolik? V salonu Thai Sun na vás čekají thajské diplomované masérky, vyškolené v nejproslulejším buddhistickém chrámu Wat Po. Tradiční thajskou masáž si zde můžete dopřát od 590 korun. Můžete přijít i ve skupince, masérky mohou masírovat najednou až 6 lidí. Větší skupiny je však nutno objednat alespoň jeden den předem. Dárkové poukazy jsou zde také k dostání.

Lymfatická masáž, manuální lymfodrenáž

Co to je? Lymfatická masáž je masáž celého těla včetně hlavy. Je to soustava jemných speciálních hmatů, které masér provádí určitým tlakem a tempem v přesně stanoveném pořadí. Na začátku procedury se pročistí centrální lymfatické uzliny, poté uzliny regionální a nakonec vypuzovací a pumpovací hmaty podporují odtok lymfy. Bez manuální lymfodrenáže se nelze obejít, neboť jiným způsobem nelze ošetřit centrální ani regionální uzliny.

Jaké má účinky? Působí jako léčba i prevence proti celulitidě, napomáhá detoxikaci organismu, zlepšuje výživu buněk. Zabraňuje vzniku otoků lymfatického původu a dokáže je i odstranit a posiluje imunitu.

Kde a za kolik? Vyzkoušejte třeba Masáže Duha, kde se o vás postará zkušený masér. Hodinka lymfatické masáže vás přijde na 550 korun.

Reflexní masáže

Co to je? Reflexní masáž je podobná akupresuře. Vychází z teorie, že na chodidlech je zobrazeno celé tělo. Je proto prováděna nejčastěji na chodidle a nártu nohou. Masáž spočívá ve stlačování a hlazení bodů na chodidle, čímž jsou ovlivňovány svaly, klouby a vnitřní orgány celého těla.

Jaké má účinky? Masáž osvěží tělo, zlepšuje funkční systémy vnějších a vnitřních orgánů, zlepšuje látkovou výměnu, zmírňuje bolesti zad a páteře a dobře působí i proti psychosomatickým chorobám.

Kde a za kolik? Reflexní masáž můžete vyzkoušet také v salonku Duha. Hodinová péče maséra vás tam bude stát 350 korun.

Medová detoxikační masáž

Co to je? Medová masáž je u nás novinkou, ale těší se už teď velké oblibě. Je to prospěšná a zároveň příjemná procedura, která využívá účinky léčivých a čistících látek obsažených v medu a speciální techniku hmatů. Medová masáž vás velmi příjemně zahřeje na těle a osvěží mysl. Masér potírá záda medem a poté ho speciální technikou vmasíruje do těla. Med vlivem napětí a podtlakem z těla vytahuje škodlivé látky, houstne a barví se.

Jaké má účinky? Masáž působí silně detoxikačně a revitalizačně, čímž podporuje také imunitu. Odbourává únavu a vyčerpání, stimuluje činnost celého organismu. Pomáhá při bolestech hlavy, revmatismu či trávicích potížích. Neméně důležitá je také relaxace. Jestliže trpíte alergií na med, máte citlivou pokožku nebo ranky a odřeniny na těle, medová masáž se nedoporučuje. Těhulky a malé děti si budou muset na masáž chvíli počkat, není pro ně totiž příliš vhodná.

Kde a za kolik? Na medovou masáž si zajděte například do Mandala Spa. Na hodinu detoxikační medové masáže si připravte 850 korun. Objednat se můžete telefonicky nebo e-mailem. Pozor! Večerní termíny jsou plné i měsíc dopředu.

Čokoládová masáž

Co to je? Čokoládová masáž je velmi podobná klasické masáži s tím rozdílem, že místo masážního oleje se používá čokoláda. Masáž se často doplňuje čokoládovým zábalem celého těla.

Jaké má účinky? Účinky čokolády jsou především omlazující a relaxační. Antioxidanty v čokoládě působí proti stárnutí pleti, zbavují pleť vrásek a navrací kůži její pružnost a elasticitu. Postará se o dobrou psychickou pohodu.

Kde a za kolik? Čokoládovou masáž vám provedou v sauně Slavia za cenu od 950 korun na 60 minut.

Havajská masáž

Co to je? Jak už název napovídá, tato masážní technika se k nám dostala z Havajských ostrovů. Masáž probíhá vleže na břiše. Nejprve se masírují nohy zezadu, poté záda a nakonec hlava. Na rozdíl od klasické masáže jsou některé prvky obohaceny o masáž předloktími. Svou roli hraje také rytmus masáže. Tradiční pojetí masáže totiž poukazuje na podobnost tanci.

Jaké má účinky? Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, hluboce harmonizuje, navozuje relaxaci, odstraňuje únavu a napětí, pomáhá detoxikaci organismu.

Kde a za kolik? Od 400 korun vás „po havajsku“ namasírují v salonu Dobrá masáž. I zde můžete zakoupit dárkový poukaz, pokud chcete masáž darovat.

Shiatsu

Co to je? Shiatsu je japonská masážní technika, při které terapeut dotekem pracuje s akupunkturními dráhami tak, aby byl obnoven přirozený tok životní energie a nastolena energetická rovnováha v těle. Masáž spočívá v přiměřeném tlaku palci, dlaněmi, lokty, koleny a chodidly na akupunkturní body a ostatní energetické systémy a tělesné struktury. Zahrnuje také rotace a protahování končetin, kloubů. Ošetření Shiatsu je obvykle poskytováno na zemi na měkké podložce. A dobrá zpráva pro stydlivky. Shiatsu masáž je poskytována přes pohodlné domácí oblečení.

Jaké má účinky? Shiatsu zvyšuje sebeuvědomění, citlivost a uvolňuje napětí. Podporuje a vyživuje životní sílu. Může také pomoci lidem procházejícím krizí, těžkým obdobím nebo procesem změny. Může pomoci při odstraňování širokého spektra fyzických obtíží. Obzvláště účinná je při psychosomatických obtížích.

Kde a za kolik? Svého terapeuta si můžete vybrat ZDE. Většina z nich nabízí možnost provést masáž v pohodlí vašeho domova. Ceny i délka masáže se odvíjí od vašich individuálních potřeb.

Masáž je úžasná věc, ale jsou i stavy, při nichž byste se měla masáži raději vyhnout. Obecně platí, že na žádnou masáž byste neměla chodit bezprostředně po jídle, ihned po velké fyzické námaze, při nádorovém onemocnění, při celkovém infekčním onemocnění, horečkách a nachlazeních.

Masáž celého těla na jedno sezení není vhodná při vysokém, nízkém či kolísavém tlaku, cukrovce, epilepsii a při onemocnění srdce. V těchto případech je lepší rozdělit masáž do několika fází. Maséra byste rovněž měla upozornit na křečové žíly - masírovat se nesmějí. Při intenzivní nebo bolestivé menstruaci a v těhotenství byste se také měla mít na pozoru.

Přečtěte si o dalších masážích:
Aromaterapeutická masáž
Tantrická masáž
Poprvé na masáži

Jak se vám líbí masáže? Zajdete na nějakou?

Reklama