Na prvního prezidenta a své rodné Hustopeče vzpomíná v dalším příspěvku čtenářka Maryene. Co si myslí o prezidentech?

Souhlasím s Vámi, milá Maryene, také myslím, že Masaryka si lidé vždycky vážili. Děkuju za příspěvek.


Hezký den všem na ženě-in.

Politika je dnes všudypřítomná, baví se o ní i děti. Současná situace mě nutí zajímat se o ni, protože naši politici nám už dlouho ztrpčují život. K volbám jsem šla a v prvním kole jsem si dokonce kandidáta i vybrala.

Dnes však nechci mluvit ani o Václavu Klausovi, který se mi jeví spíše jako ignorant, kterého náš národ nikdy nezajímal, ani o Miloši Zemanovi, který teprve ukáže, co nám jeho postavení v prezidentském úřadě přinese.

Dnes, v den výročí narození prezidenta Masaryka jsem si vzpomněla na své rodné město Hustopeče, kde prožil tento prezident dva roky svého života. Přímo z protějšího domu, v němž bydlela moje babička, shlížela na nás pamětní deska. Už jako malému dítěti mi bylo s hrdostí vysvětleno, že v tomto domě bydlel náš první prezident. Deska přečkala na domě i totalitní dobu a pamatuji si, že i na městském hřbitově, kde jsou pochováni Masarykovi rodiče, byly u pomníku vždy kytky nebo svíčka. I v době, kdy se o Masarykovi spíše nemluvilo, měl u lidí vážnost.

Nemám důvěru v naše politiky. Ráda bych se dočkala toho, kdy bychom mohli opět politikům věřit, vážit si svého prezidenta a být opět hrdí na to, že jsme Češi.

Maryene

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

A co vy, milé čtenářky, zajímáte se o prezidenty?

Tématem dne je: Prezident.

  • Zajímáte se o politiku, a tedy i o prezidenta?
  • Byly jste volit prezidenta?
  • Co si myslíte o Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi?
  • Máte nějaké zajímavé zážitky, příběhy, zkušenosti... s prezidenty?
  • Zajímají vás prezidenti v historii naší země?

To vše a ještě mnohem víc budeme probírat. Už jste četly nový článek o našem prvním prezidentovi T. G. Masarykovi, který by dnes slavil narozeniny? A soutěžíte o Masarykovu výzvu?

A kromě toho jako vždy jedna ze čtenářek získá za svůj příspěvek úžasnou knihu A. Indridasona: Propasti. Je to další ze severských detektivek, máte se na co těšit. Příspěvky posílejte dnes 7. 3. nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: PREZIDENT

kniha

Reklama