Jakkoliv může působit vztah se ženatým mužem nepatřičně, existují ženy, kterým vyhovuje a záměrně ho vyhledávají. Tři z nich se svěřily, co jim takový románek přináší a proč si ho nemohou vynachválit. Špatným svědomím prý rozhodně netrpí ani jedna z nich.

Marcela (27) je již více než rok milenkou o patnáct let staršího muže. „V životě si zakládám hlavně na své svobodě a nezávislosti. Svému milenci nemusím nic vysvětlovat, ani se z ničeho zpovídat. Taky se o něj nemusím starat, na to má svou manželku. Naplno si tak můžeme užívat chvíle, kdy jsme spolu,“ popisuje mladá žena. „A co je důležité: nehrozí, že by mne někdy nutil do spolubydlení anebo do svatby. Kdyby náhodou přece jenom časem přišel s tím, že by chtěl žít raději se mnou, než se svou ženou, bude to pro mne důvod k okamžitému rozchodu,“ říká nekompromisně Marcela.

mil

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Adrenalin a únik ze stereotypu

Poněkud jiné klady spatřuje ve svém vztahu k ženatému muži Renáta (38). Sama je totiž vdaná. „V mém nudném manželství jsem pro svého muže jen kuchařka a uklízečka. Pro mého přítele, jestli se tomu tak dá říkat, jsem někdo, kdo ho přitahuje a na koho se těší. Konečně si připadám zase jako žádoucí žena. Dáváme si vzájemně to, co nám doma schází, a neřešíme budoucnost. Navíc se nemusím bát, že by mi chtěl ženatý muž rozvrátit manželství. Nestojí totiž ani o rozvrat toho svého,“ vysvětluje Renáta.

Jitce (30) se zase líbí příchuť dobrodružství a nijak se netají tím, že má podobných vztahů paralelně více. „Bavím se tím. Není těžké být tou lepší, když jsem pro dotyčného ženáče „něco nového“ a manželka je tak od začátku slabší soupeřka. Je to pro mne tedy snadné a zároveň pohodlné. Pánové si mne totiž chtějí udržet, takže se snaží v sexu i v pozornostech. Vezmou mne na výlet, koupí dárek. A jsou srozuměni s tím, že si na mne nemohou dělat žádné nároky. Nepatřím jim,“ směje se Jitka a trochu cynicky dodává, že je to pro ni svým způsobem druh adrenalinového sportu.

Zn.: Nezávazně!

Jak se říká, zakázané ovoce nejlépe chutná. Tato jeho odrůda však není vhodná pro všechny ženy. Pouze pro takové, které chtějí skutečně nezávazný vztah. Ty, které touží po lásce, partnerovi, společné domácnosti či dokonce dítěti a doufají, že milenec kvůli nim zahodí svůj dosavadní život, by měly vzít rozum do hrsti a nohy na ramena. Ženatý muž totiž často slibuje doslova hory i s horáky a zaklíná se formálností svého zákonného svazku. Když ale dojde na pomyslné lámání chleba, většinou opravdu nechce opustit tu, se kterou prý „si už vůbec nerozumí“. Tedy svou manželku.

Čtěte také:

Reklama