Krásný dobrý den.

Já k vaření přistupuji jako k zábavě.Celkem mě baví vymýšlet všelijaké pochutiny a koukat na to,jestli ostatním chutná.Nemůžu tvrdit,že ze své kuchyně vylučuji nezdravá jídla,sice hranolky a jiné příšernosti na našem jídelníčku najdeme tak jednou do roka,ale neříkám,že občas neujedeme na něčem nezdravém.

Vzhledem k manželově nemoci musím přemýšlet nad tím,co a z čeho vařím,ale nezříkám se některých polotovarů,kterých je na trhu dost a dost.Domácí knedlky nedělám ,ani nekupuji ty v obchodě,radši koupím prášek a udělám si čerstvé doma,chutnají všem víc.

Neodsuzuji ani masox a různé jiné bujony,když je málo času,tak se mi všichni tito pomocníci hodí.Sice radši vařím "poctivě",ale čas je potvora a někdy jsem vděčná za různé polotovary.
Není nad to,když nestíhám,vytáhnu sáček,přihodím do vody a za chvilku je uvařeno.Pořád bych se tak ale stravovat nemohla.Jsou papáníčka,která žádná rychlopochutina nenahradí.Když je čas,ráda strávím u plotny i půl dne,pustím si rádio a zbytek rodiny o mně neví.
Nemyslím si,že by bylo něco špatného na používání všelijakých pomocníků v kuchyni ,jen to nesmí být moc často.

Moje maminka vždy vařila velmi poctivě,dnes je těsně před důchodem a taky se naučila občas si takhle vypomoct.Občas něco u nás ochutnala a přišla na to,že se to dá jíst a tak také spoří čas.

Snad jediné,co opravdu moc nemusím,jsou takové ty skleničky s papáním pro miminka,tam si myslím,že stojí za to věnovat čas přípravě papáníčka domácího,netvrdím,že tyto jídla nejsou dobrá,ale když něco vydrží ve skleničce půl roku i dýl,tak k tomu nemám moc důvěru.

Já sama ,i když nejsem odpůrce "rychlostravy",jsem vždycky dětem vařila zeleninku čerstvou.Nikdy jsem neměla pocit,že by mi to nějak vadilo,děti mi za to stály.
Karinečka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Jak říkáš. Já míchala holčičkám tvaroh nebo žervé a dělala jsem přesnídávky také sama. Jak to vydrží půl roku, nemám důvěru! Míša

Všem pekný mrazivý den. Dnes si povídáme o tom, jak máme v oblibě pytlové polévky a rychlojídla. Pište na redakce@zena-in.cz.

Reklama