Marylin Monroe: Floris Rose Geranium
Marylin v jednom rozhovoru prozradila, že nosila Chanel no. 5 i do postele. Ovšem tento evergreen mezi parfémy nebyl jejím jediným favoritem. V roce 2002 vyšlo najevo, že měla tajnou zálibu v toaletní vodě Floris Rose Geranium. Britská toaletní voda s tóny růže, santalového dřeva a pelargonie byla údajně herečce ve velkém doručována do hotelu v Beverly Hills během natáčení „Někdo to rád horké“. Výroba této toaletní vody byla bohužel ukončena a dnes je k dostání pouze pěna do koupele s totožnou vůní.

profimedia-0104061123.jpg
Foto: Profimedia

Jackie Kennedy: Joy od Jean Patou
Zatímco Jackie nosila během svého života několik parfémů, jedním z jejích oblíbených byl klasický Joy od Jean Patou, který je léta známý jako nejdražší parfém na světě. Na pouhou jednu unci silně květinové vůně je potřeba více než 10 000 květů jasmínu a 28 tuctů růží. Aura luxusu a prestiže zafungovala. Joy se stala jednou z nejúspěšnějších vůní všech dob a byla zvolena vůní století v roce 2000 na cenách „FiFi“ nadace Fragrance Foundation.

profimedia-0418251506.jpg
Foto: Profimedia

Grace Kelly: Creed Fleurissimo
Když se Grace Kelly stala v roce 1956 Její Jasností kněžnou Grace a procházela se uličkou katedrály Notre-Dame před hosty včetně Cary Granta a Avy Gardner, měla na sobě Creed Fleurissimo. Vůně byla speciálně objednána princem Rainierem, aby doplnila její svatební kytici a obsahuje tóny bergamotu, florentského kosatce a bulharské růže.

profimedia-0121962796.jpg
Foto: Profimedia

Elizabeth Taylor: Jean Desprez Bal à Versailles
V dnešní době má každá známá tvář svou vlastní vonnou řadu. Ale Elizabeth Taylorová byla průkopnicí, když uvedla na trh své revoluční parfémové impérium zahrnující senzační vůně jako White Diamonds, Forever a Passion. Dodnes zůstává White Diamonds nejprodávanější vůní celebrit všech dob. V dřívějších dobách však Liz nosila Jean Desprez Bal à Versailles, orientální vůni s tóny rozmarýnu, pomerančových květů, santalového dřeva a vanilky vytvořenou v roce 1962. Taylor ji nosila také při natáčení Kleopatry. Stejnou značku parfému darovala i Michaelu Jacksonovi, který ji nosil po zbytek svého života.

profimedia-0108539496.jpg
Foto: Profimedia

Zdroj: Harpers bazaar

Reklama