Byl to Max Factor, kdo v minulosti proměnil Normu Jeane v Marilyn Monroe, jejíž ikonický vzhled zasáhl miliony srdcí po celém světě. Značka Max Factor teď tento fantastický příběh připomíná a oznamuje, že se Marilyn Monroe stává její globální ambasadorkou.

Osmdesát let letos uplyne od chvíle, kdy si Max Factor Jr., syn zakladatele značky, otevřel v Los Angeles věhlasný kosmetický salon, navštěvovaný tehdejší hollywoodskou elitou. A kdo byl jeho „nejikoničtějším“ klientem všech dob? Norma Jeane. Součástí jeho „síně blondýnek“ se stala v druhé polovině 40. let ještě jako bruneta a právě díky Maxi Factorovi se proměnila v divu s platinově blond vlasy. Společně s použitím líčidel značky Max Factor později získala svůj ikonický vzhled.

Marylin Monroe

Dnes, kdy se všichni po období oslav a večírků vracíme zpět do každodenní reality, Max Factor oznamuje velký návrat Marilyn Monroe ke značce. Cílem tohoto úžasného spojení je inspirovat ženy z celého světa k proměnám vzhledu a hledání vlastního osobitého půvabu.

Marylin MonroeKomentář ředitelky kreativního oddělení Max Factor Pat McGrath:
„Díky Marilyn se spojení rudě červených rtů, smetanové pleti a výrazných očních linek stalo nejslavnějším beauty lookem 40. let a dodnes patří k dominantním stylům ovlivňujícím kosmetický a módní průmysl. Tento jedinečný styl líčení je definicí ženského půvabu a jen tak něco se mu nevyrovná. Rtěnka Colour Elixir Lipstick v odstínu Ruby Tuesday, inspirovaná Marilyninou oblíbenou rtěnkou od Max Factor, je mojí jednoznačnou volbou, pokud chci líčení okamžitě dodat na půvabu. Patří k nejoblíbenějším odstínům profesionálních vizážistů i běžných žen. Je to nadčasově půvabná červená.

Odborná diagnóza a vizážistické umění pomohly odkrýt přednosti tváře Normy Jeane, které byly následně zvýrazněny pomocí make-upu. Její pleť byla jemná a bezchybná, tvar jejích očí byl protažen rafinovaným použitím očních linek a rty byly zdůrazněny rudě červenou rtěnkou, jež se stala klíčovým prvkem celého jejího vzhledu. Skrze profesionální vizážistické dovednosti a kvalitní produkty pomáhá Max Factor i dnešním ženám nalézt ideální styl líčení, takže stejně jako Norma Jean mohou projít svojí půvabnouproměnou.“

„Marilyn Monroe je nadčasovou ikonou ženské krásy a spojení jejího jména a značky Max Factor vnímám jako přirozené,“ uvedl prezident a ředitel marketingu společnosti Authentic Brands Group. „Jsme nadšení, že můžeme dát Marilyn a Max Factor opět dohromady právě v tomto úžasném vztahu.“

Připomeňme slavný výrok Marilyn Monroe: „Vždycky jsem si myslela, když jsem vzhlížela k záři Hollywoodu, že musí existovat tisíce dívek, které jsou osamělé jako já a sní o tom, že se stanou filmovými hvězdami. Ale nehodlám se o ně strachovat. Mezi nimi jsem já tím největším snílkem.“ S pomocí Maxe Factora Jr., který má na svědomí její úchvatnou proměnu z Normy Jeane v okouzlující Marilyn Monroe, ji už nic nemohlo zastavit v cestě za splněním svých snů.

Marylin Monroe

Příběh Marilyn odráží mnoho z toho, co inspiruje značku Max Factor a její úspěšné profesionální vizážisty po celém světě. Dobyla srdce milionů lidí a dodnes je pro mnoho žen velkou inspirací. Věřila v ženský půvab a sama se stala jeho ikonickým ztělesněním.

Vítejte v #GlamJan

Leden je jedinečný měsíc v roce, kdy jsme otevřeni novým možnostem a máme odvahu něco ve svém životě změnit - náš vzhled nevyjímaje. To je důvodem, proč se Max Factor právě teď rozhodl představit #GlamJan, iniciativu, jejímž účelem je dodat ženám po celém světě odvahu k tomu, aby s pomocí líčidel zkusily objevovat svůj vlastní půvab, který jim dříve mohl připadat nedosažitelný - stejně jako Norma, když se proměnila v Marilyn.

Hlavní roli v kampani na sociálních sítích bude hrát ikona mezi profesionálními vizážisty Pat McGrath a modelka Candice Swanepoel, jež se objevovala v posledních kampaních značky.

Max Factor vyzývá ženy, aby sdílely fotografie dokomentující jejich vlastní půvabné proměny s použitím hastagu #GlamJan.

Esi Eggleston Bracey, vice prezidentka divize Max Factor ze společnosti P&G říká:
„Max Factor vždy věřil v sílu ženského půvabu - v to, že tento půvab existuje v pozadí líčení, že zahrnuje celkový životní postoj, což Marilyn dokonale ztělesňuje. Skrze tento životní postoj ženy nalézají odvahu jít do dobrodružství, něco se sebou udělat, nalézt sebevědomí a vášeň nezbytnou k dosažení toho, po čem vždy toužily. Naše nová globální ambasadorka Marilyn bude součástí našich iniciativ 2015 - úžasného roku, v němž svoji pozornost zaměříme na probuzení hravosti našich zákazníků a oživení jejich zájmu o ženský půvab pomocí série kampaní, díky kterým se jméno Max Factor má stát v myslích žen synonymem ženského půvabu.“

„Blonďatá sexbomba“ se bude objevovat jako Norma Jeane i Marilyn Monroe v nových televizních, tiskových i online kampaních od 6. ledna 2015.

 

Reklama