Naše čtenářka s nickem Maryene je velmi společenská a je ráda mezi lidmi. Chvilky samoty si vždycky dokázala vychutnat. Dnes, kdy děti vylétly z hnízda, a přišla o práci, bývá často sama, ale nestěžuje si. Jak tráví takové chvilky, to už se dočtete v jejím příspěvku

Hezký den. Jestli mám ráda chvilky samoty? Vždycky jsem byla společenská a i ve svém povolání jsem byla vždy mezi lidmi. Celé dny. Vracela jsem se z práce ke své velké rodině, se kterou jsem ráda trávila každou volnou chvilku a zajít si do společnosti bylo téměř mým koníčkem. Jak říkám, stále mezi lidmi. A proto jsem si vždy dokázala vychutnat chvilku o samotě. Na zahradě mezi svými kytkami, u šicího stroje, když jsem vytvářela modely svým dětem chybějící na pultech obchodů. Nebo v křesle u krbu s knížkou, křížovkou, případně pletacími jehlicemi a opět tvořící. Ve chvilkách samoty jsem vždycky něco kutila nebo tvořila a v myšlenkách opět s někým byla.

Dnes, když už děti odešly z domova a já přišla o práci, bývám doma často sama. Ale nenudím se a ani si nestěžuji. Na chvíle samoty jsem si zvykla.  Pomáhám synovi s jeho webem i při vyhledávání zájezdů pro jeho klienty. Opět tvořím, vylepšuji dům i zahradu a našla jsem si nového koníčka, upravování fotografií. Dala jsem se i do uspořádání rodinných fotografií, které, když mám čas, skenuji a postupně ukládám do fotoknih, které jsou v naší rodině velmi žádané. 

Ráda sednu na kolo a vyjedu do přírody, když počasí dovolí. A konečně mám čas i na sebe.

Přesto se těším na to, když se opět sejde celá rodina a dům je plný smíchu, povídání a zmatku. A takových příležitostí je naštěstí stále dost.

Krásný den všem přeje Maryene

Milá Maryene, jste asi vzácná výjimka, která si nestěžuje a dokáže si najít „zábavu“, která je někomu prospěšná

Text nebyl redakčně upraven

Jak vy, milé ženy-in? Jste rády občas samy?

  • Kam si „zalezete“? Máte svůj kout, kde je vám dobře a můžete si popřemýšlet?
  • Je to u vás doma, nebo někde v přírodě?
  • Jak často samotu vyhledáváte?
  • Je u vás chvilka „jen pro sebe“ vzácností, nebo si ji vždycky musíte prosadit?
  • Ve kterých chvílích jste nejraději sama? Jak si dokážete samotu vychutnat?
  • Čím si nejlépe pročistíte hlavu?
  • Jste spíš introvert, nebo extrovert?
  • Byla jste samotářské dítě, nebo spíš společenské, které se samoty bálo?
  • Změnila jste se, nebo ve vás kus dítěte zůstalo?

Napište mi. Na vaše příspěvky se moc těším na adrese:redakce@zena-in.cz

 

Reklama