Smutnou spojitost má svátek svatého Valentýna u čtenářky s nickem Maryene. Proč tento den rozsvěcuje svíčku se slzou v oku, to už se dozvíte v jejím pohnutém příběhu.

Přeji všem hezký zimní den.

Záleží jen na každém z nás, jestli tento den přejdeme bez povšimnutí nebo ne.

Pro mě byl „Dnem lásky a zamilovaných“ vždy a stále 1. máj a Valentýn mi nic neříkal. A potom přišel 14. únor 2001. Den, který se mi navždy zapsal do paměti, navždy poznamenal a změnil můj dosavadní život. Ten den mi zemřela maminka, přestože jsem ji držela za ruku a prosila, ať zůstává se mnou.

Cestou z nemocnice jsem míjela květinářství plné kytek a srdíček a přes všechnu bolest jsem si uvědomila, že je právě svátek sv. Valentýna. Tento svátek pro mě doposud celkem lhostejný jsem začínala nenávidět. Současně jsem si ale uvědomila, jak málo říkáme svým blízkým, že je máme rádi. Jsme přepracovaní, unavení, někdy podráždění. Odnášejí to naši nejbližší. Proč si občas nenaj&iacut e;t důvod k tomu, abychom někoho potěšili? Lásku by měl člověk dávat najevo stále, ale realita všedního života je jiná. Jak ráda bych vstoupila do květinářství, koupila kytku s tím zatraceně hloupým srdíčkem, zanesla ji mamince a řekla: „Mami, mám tě moc ráda“. Za čtyři roky, dva dny po Valentýnu odešel navždycky i táta.

Vzhledem k výročím, která v naší rodině na čtrnáctého února připadly, nemám opravdu důvod oslavovat tento den. Valentýna neslavíme. Zapálím svíčku rodičům, připravím společnou večeři. Svátek sv. Valentýna mi příliš k srdci nepřirostl. Přesto vím, že právě tento den dostanu od manžela kytku. Dává mi ji často, není důvod, abych ji nedostala právě dnes.Vždyť teď, v polovině února je do jara i do prvního května ještě daleko. A každý den stojí za to žít a dělat si radost.

Maryene

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Smutný příspěvek, ale ze života. Moje maminka má zítra svátek, koupím ji kytičku i tak, ale k tomu jí ještě řeknu, jak moc ji mám ráda.
Děkuji Maryene, že jste napsala, ať máte krásný a přece jen trochu veselý, dnešní den.
Saša

Téma dnešního dne: Slavíte svátek svatého Valentýna, nebo upřednostňujete 1. máj ?

Stejnou otázku jsem položila i známým osobnostem, jsem zvědavá, jaké bude společně s nimi výsledné skóre.

  • Uznáváte a slavíte svátek svatého Valentýna?
  • Co se vám na něm líbí, a co vám na něm naopak vadí?
  • Nebo upřednostňujete výše zmíněný 1. máj?
  • A jak to máte vůbec se zamilovaností? :)

Těším se na vaše příspěvky

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Partnerem dnešního tématu je firma Albi cz

albi

www.albi.cz Zde najdete inspiraci pro valentýnské dárky

Reklama