Příspěvek od čtenářky Maryene je po všech stránkách zajímavý, přesto jsem z celého obsahu vybrala do titulku pasáž, která mě pobavila nejvíc. Holt, obchodníci to s námi umí…

Hezký den na nákupech!

V době před třiceti lety, kdy jsem byla na mateřské se svým prvním synem, bylo nakupování zcela jiné než dnes, ale přesto jsem zažila překvapení po přestěhování z města do blízké vesnice. Nebyla jsem mobilní, neměla jsem auto a řidič autobusu odmítal brát maminky s kočárky, nezbývalo mi nic jiného než nakupovat v krámku hned vedle našeho domu. Měl sice téměř neustále prázdný pult i regály, přesto tam stále byla fronta až ven. Přivezli chleba, už tam byla fronta. Stačilo přijít později, už na vás nezbylo. Přivezli ovoce nebo zeleninu, už stála fronta, přivezli drogerii, zrovna tak. Lidé tam chodili i několikrát denně. Uvnitř bylo pár prázdných přepravek od piva a limonád, na kterých sedávali místní občané a popíjeli pivo. Při mé návštěvě obchodu měli dvojsmyslné poznámky, komentovali vše, co jsem si žádala po prodavačce a neustále se všemu smáli. I to byl jeden z důvodů, proč se mi tam nechtělo chodit.

Už při první návštěvě jsem však zjistila, že prodavačka je maminka mé bývalé spolužačky ze základní školy. Začala mi ihned tykat a od té doby jsem měla jistá privilegia.
Takže když jsem si zašla například pro chleba, měla pro mě v papírovém sáčku schovaný  toaletní papír nebo prášek na praní pro batolata, případně jiné nedostatkové zboží, které jsem ovšem objevila až doma po rozbalení. Bylo to podobné, jako když jsme si jako děti kupovali tzv. „štěstíčka“, nikdy jsme nevěděli, co bude jeho obsahem.

Po otevření velkých supermarketů a hypermarketů jsem žasla nad množstvím zboží, ze kterého jsem najednou mohla vybírat. Nemám ale ráda fronty, ani čekání, takže časem nakupování za mě převzal můj manžel. Myslím tím nákup potravin. Nakupuje rád, takže já mu jen emailem pošlu nákup a on přiveze vše potřebné. Občas mě překvapí, když mi přiveze například i moji oblíbenou kosmetiku, kytku nebo něco opravdu potřebného. Jsou však i jiná překvapení, jako když měl přivézt jenom pár nezbytných drobností a přivezl i dva spacáky (přestože nestanujeme), ale byly ve slevě!

Pokud si mohu vybrat já, kam půjdu nakupovat, nemohu odpovědět jednoznačně. Něco raději koupím v hypermarketu, ráda si zboží vybírám sama a nemám ráda pultový prodej. Oblečení prádlo nebo například i kabelku si raději vyberu v menším obchůdku nebo butiku. Stalo se mi, že jsem se dokázala s několika prodavačkami i více sblížit, nejsme sice kamarádky, ale určitě dobré známé. To se pak nakupuje mnohem lépe. Nevadí mi ani nákupy přes internet, zatím jsem neměla žádné špatné zkušenosti.

Ráda vzpomínám i na nakupování v době mého dětství v cukrárně, kde paní prodávala výbornou zmrzlinu na oplatku. Takovou už jsem nikdy neochutnala. A krásně se mi nakupovalo i v pekárně, kterou zprovoznili před časem v sousedství našeho domu. Nejenom krásná vůně čerstvě upečeného chleba, ale i výborné čerstvé pečivo, které se nedá srovnat s tím nabízeným ve velkých supermarketech, to je důvod, že se vždy při cestě do rodného města v této pekárně zastavím. 

A na závěr ještě jedna perlička. Při mojí první návštěvě Itálie jsem poprvé viděla samoobslužný automat na zmrzlinu. Po vhození mince stačilo jen natočit do kornoutu neomezené množství. Jeden účastník našeho zájezdu byl ale velmi nenasytný a točil a točil. Tak obrovský kopec zmrzliny jsem nikdy neviděla. Sotva si však chtěl líznout, jeho zmrzlinová pyramida se zhroutila a skončila na zemi, takže ji ani neochutnal.

Přeji všem krásný den.

Maryene

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

________________

Automaty na zmrzlinu? Umíte si představit, co by to udělalo tady? To by bylo tlustých dětí…
Děkuji, že jste napsala a podělila se s námi o vaše historky s nakupováním, hezky se to četlo…
Pěkný den a pozdrav manželovi (ten můj taky rád nakupuje - zejména potraviny :)
Saša

Téma dnešního dne: Jaké jsou vaše zkušenosti s nákupem a s obsluhou v hypermarketu a v malém krámku?

  • Jezdíte často nakupovat do hypermarketů?
  • Jste spokojená s výběrem zboží a obsluhou?
  • Máte nějakou zkušenost třeba s reklamací?
  • Stýská se vám po nákupech v malých obchodech?
    Ať už pultových, nebo klasických „sámoškách“?
  • Pokud takový obchod máte v blízkosti, chodíte tam nakupovat?
  • A jste spokojena s výběrem zboží a obsluhou?
  • Dokázala byste shrnout pro a proti hypermarketů a malých krámků?

Tolik pár záchytných, tematických bodů, ovšem jak toto téma pojmete, záleží čistě na vás.
Těším se na vaše příspěvky

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: kosmetickou kazetou RYOR: obsahující šampon a kondicionér

d

Reklama