Naše čtenářka Maryene byla v nemocnici na operaci a stále se nemůže postavit na nohy. Proto se pustila do výroby svatebních  košíčků. Zatím jí to prý nejde. Ale už se zlepšuje…

Hezký den na ženě in.

Žádné téma není, posílám malé zamyšlení.

Nikdy mi nestačil den. Klidně bych si dala žádost prodloužit ho o pár hodin, mám pocit, že stále nic nestíhám. Stejně tak, jako že jsem velmi nepostradatelný člověk, bez kterého nic nepůjde, nic nebude fungovat. Ten pocit, když se zastavím já, zastaví se všechno. Ale všechno je jinak.

Před odchodem do nemocnice jsem se snažila stihnout co se dalo a ještě před tím, než mi zabrala narkoza jsem měla hlavu plnou plánů. A sotva jsem se probrala, prosila jsem manžela, aby mi do nemocnice přinesl notebook. Hadičky od infuzí se mi pletly se šňůrami od počítače, ale pilně jsem pracovala každý den až do půlnoci. Vždyť beze mě by to přece nešlo! A tak i z nemocnice jsem obšťastnila pár klientů a už se mohou těšit na léto v Maroku nebo na řeckých ostrovech. Ale jak se blížil čas ochodu domů, už jsem spíše přemýšlela v rozměrech pouze našeho domu či naší kuchyně. Co uvařit, určitě bude doma spoustu nepořádku a taky zahrada už se probudila... Co dřív? Raději jsem si udělala seznam.

Cestou z nemocnice jsem poprosila manžela, abychom se zastavili na nákup. Manžel s vozíkem, já s berlemi a s představou slavnostního uvítacího oběda. Ale už u prvního regálu mě polil studený pot a museli jsem si to vyměnit. Musela jsem se opřít o vozík a mířili jsme raději rovnou k pokladně. A tak plotna zůstala ten den studená a já skončila v peřinách. Na jídlo jsem neměla ani pomyšlení. Druhý den vařil manžel. Vajíčka na cibulce. A další den opět manžel. Vajíčka na hniličku. A třetí den...zazvonil u nás soused, že grilují a přinesl nám ochutnat.

Život jde dál, jen já nikam nejdu. Sedím nebo polehávám, ploužím se po berlích. Včera jsem vyrýpnula pár pampelišek, které mi okupovaly skalku. Vynesla jsem koš a připadla si, že jsem celý den sklízela uhlí. Prach se snažím přehlížet, ale dělám si seznam, až budu zase na nohou, co všechno musím dohonit.

Ale konečně jsem se dostala k něčemu, co už dlouho leželo. Začala jsem konečně plést výzdobu na svatbu našich dětí. Jedna svatba už je skoro na dohled a zatím jsem se k tomu nedostala. A tak celé dny stříhám noviny, motám ruličky a pletu. Nikdy jsem to nedělala, nikdy mi to nikdo neukázal, takže můj jediný rádce a pomocník je internet. Taky to podle toho vypadá. Těch několik prvních košíčků je na vyhození, ale ty dva včerejší, ty už určitě použiju. Ještě je natřít, nazdobit.

No, těch pár dnů, kdy se nemůžu postavit na nohy, se mi možná ještě bude hodit. Jenom doufám, že do svatby už budu fit a bez berlí.

Krásný den všem činorodým žínkám a doufám, že budu mezi ně také brzy patřit.

Maryene

Reklama