Čtenářka Maryene obohatila svůj textový příspěvek také o nádherné fotografie! Určitě klikněte, čtěte a kochejte se.

Milá redakce, milé ženy,
jak už jsem předeslala v některém ze svých minulých příspěvků, vzhledem k tomu, že pomáhám synovi v cestovní agentuře, jsem virtuálně na dovolené vlastně stále. Při hledání vhodné dovolené podle požadavků klientů zjišťuji, jaké krásy nejenom v naší malé zemi, ale i na naší „malé Zemi“ jsem ještě nepoznala a už asi vzhledem ke svému věku nestihnu poznat.
Přestože pro mého muže je nejlepší dovolená doma na zahradě u bazénu, já ráda poznávám nová místa. On tvrdí, že doma je dovolená relax, kdy si může zajít kdykoliv do ledničky, být na domácí stravě, odpočívat u bazénu nebo dohánět pracovní resty kolem domu, zvelebovat zahradu nebo jen tak relaxovat na terase s knížkou nebo si luštit sudoku. Moje maminka také nikam na dovolenou nechtěla. Vyjela si jednou, ze svého rodného Chorvatska do Prahy a poválečná politická situace napomohla tomu, že se domů už nikdy nevrátila. Říkala, že je vlastně na dovolené celý život. Já jsem člověk, pro kterého je cestování koníčkem a proto ráda poznávám nová místa. Přesto o dovolené ráda navštívím i místa, která důvěrně znám a jsou mému srdci blízká.

Tento víkend jsme se například rozhodli zajet na svoji rodnou jižní Moravu a přes panující nedělní tropická vedra, kdy bylo asi 40 stupňů ve stínu jsme ujeli na kolech kolem Pálavy asi 60 km. Riskovali jsme v tom horku svoje zdraví a možná i život, skončila jsem s úpalem, ale stálo to za to. Jezera pod Pálavou jsou lemovaná nádhernými cyklostezkami a při pohledu na vodní hladinu s plachetnicemi si člověk připadá jako u moře.

Na moře dopustit nedám. Miluji jeho šumění a jeho vůni, sílu a nekonečnost. Nemám ovšem ráda přeplněné pláže a ruch velkých letovisek, ani honosné hotely se stovkami vyhladovělých turistů. Vyhledávám proto pro dovolenou místa turisty téměř nepolíbená, místa, kde mohu vnímat přírodu, opravdu relaxovat a odpočívat. Nepotřebuji all inclusive, dám přednost ubytování v blízkosti přírody a pláže, kde mi nikdo nebude šlapat na paty. Mám ráda dlouhé procházky a brouzdání podél pláže a také výšlapy do hor kolem moře, kde jsou nádherné výhledy.Taková očekávání mi splnily mnohé řecké ostrovy jako Kefalonie, Samos, Mykonos, Karpathos, ale i například portugalský ostrov Porto Santo. Nejsou to nijak daleká místa, která ani nezruinují naši peněženku. Nedám dopustit na kanárský ostrov Fuerteventura a na Sardinii, oba s krásnými bílými plážemi konkurujícími snad jen Karibiku.

Letos jsem si své místo pro dovolenou ještě nevybrala. Váhám mezi italskou Kalábrií a řeckou Kefalonií, ale možná se nakonec rozhodnu na poslední chvíli úplně jinak. O první část dovolené se přihlásily dokončující práce na našem domku a na odpočinkovou dovolenou se chystáme až koncem září. Protože září a také květen jsou měsíce, které mám nejraději a kdy si dovolenou dokážu nejlépe vychutnat. Nějaký den si určitě vyšetříme na toulky po českých horách, nepohrdla bych ale ani Alpami. Zatím se mohu jenom těšit a těm, které mají dovolenou právě před sebou přeji, ať se vydaří a ať si ji nenechají ničím pokazit.

Krásný dovolenkový čas přeje Maryene

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

jezera

jezera pod Pálavou

lefkos

Lefkos

mess

Messochori

plaz

na pláži

balkon

pohled z balkonu

sam

___________

Jedním slovem - NÁDHERA! Tiše závidím.
Kdyby syn náhodou hledal brigádnici, snad tady s tím praštím a jsem k dispozici :))
Děkuji za váš krásný příspěvek a užijte si dovolenou
Saša

Téma dne 3. 7. 2012: Upřednostňujete dovolenou u nás, nebo v zahraničí?

  • Pojďte společně se mnou oponovat babičce tím, že člověk by měl přece jen více poznávat svět
  • Anebo naopak, můžete s ní souhlasit
  • Na jakou dovolenou nikdy nezapomenete? Ať už v dobrém nebo ve zlém?
  • Plánujete dovolenou s ohledem na finance?
  • Doporučte nám nějaká krásná místa naší republiky
  • Doporučte i ta zahraniční 
  • Pochlubte se, postěžujte si, zavzpomínejte i plánujte.
  • A na závěr napište, kam se chystáte letos na dovolenou

Těším se na vaše příspěvky

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním knihou, kterou si může vzít na dovolenou – s příznačným názvem: Dnes večer jsem se rozloučila a k tomu ještě dostane voňavé mýdlo na ruce – Flower Petals

kniha

Reklama