Moc hezky se k dnešnímu zimnímu - nezimnímu tématu vyjádřila ve svém příspěvku čtenářka s nickem Maryene. Nechybí ani fotografie „paní zimy“.

Přeji hezký „zimní“ den!

Pryč jsou časy, kdy jsem mívala tzv. letní a zimní skříň, dnes by byla zbytečná práce třídit oblečení podle ročních dob. V létě se na dovolenou neodvážím vyjet bez bundy a letošní zimu jsem nemusela pro změnu zazimovat kolo a ani letní oblečení. Vzpomínám na článek ze Slabikáře o chlapečkovi, který si na jaře přál, aby bylo celý rok jaro, v létě, aby bylo po celý rok léto, atd. V současné době by se mu to splnilo s tím rozdílem, že by všechny roční doby mohl zažít v průběhu jednoho týdne s přídavkem i nějaké té vichřice nebo tornáda.

Jsem vyloženě letní typ, mám ráda léto, sluníčko, ale když jsem dnes přivítala opět slunečné ráno s vymetenou oblohou, opět se mi zastesklo po třpytivé kráse sněhu vrzajícího a křupajícího pod nohama i po vysokých závějích. Vánoce bez sněhu nejsou také ty pravé vysněné zimní svátky a nemají to pravé kouzlo. Nežijeme na rovníku, takže zima je v našich představách spojena se sněhem, ale budou to tak časem vnímat i naše děti? Počasí se zbláznilo a příroda trpí. Pro mnohé z nás to má ale svoje výhody. Neutratíme tolik za vytápění a bezpečněji se nám jezdí po silnicích.

Sníh patří k zimě, a proto nemám ráda, když napadne třeba až v dubnu, kdy už se těším naopak na probouzející se přírodu a na zahrádku. Ale teď mi opravdu chybí! Holé stromy bez sněhové pokrývky jsou smutné a smutné jsou i holé svahy bez lyžařů, rybníček v naší vesnici, kolem kterého chodím každý den nezvoní bruslemi malých kluků s hokejkami a sněhové lopaty u našeho domu se už dlouho nudí a čekají, až nastane jejich čas. A tak jsem probrala alespoň fotky a posílám tři z předloňské zimy, která na mě dýchla tím pravým zimním kouzlem a ráda se s Vámi o ně podělím.

Maryene

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

zimnikrajina

zimní krajina

jendacteho

11. ledna 2010

snih

romantika

_______________

Co dodat? Napsala jste to tak procítěně, že Váš příspěvek mohl být klidně hlavním tematickým článkem dnešního dne - spolu s fotografiemi, na kterých Vám paní zima tak krásně zapózovala...
Děkuji
Saša

 

Téma dnešního dne 3. ledna 2012: Zima – nezima

  • Vyhovuje vám podoba současné zimy?
  • Jaká byla zima vašeho dětství?
  • Jezdíte v zimě na hory?
  • Byl letos tam, kde bydlíte, alespoň trochu sníh?
  • Zkusme se malinko zahrát na vědce.
    Proč si myslíte, že je v zimě takové teplo?
  • Myslíte, že letos ještě přijde ta pravá zima?
  • A také můžu položit otázku: Jdete dnes na houby? :)

Vše o zimě nezimě pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
A můžete přiložit i nějakou „opravdovou zimní“ fotografii.

Jedna z pisatelek dostane za svůj pěkný příspěvek diář na rok 2012

dairek

Reklama