Tak to jsou ta dvě místa, která nakonec s velkými obtížemi určila pisatelka Maryene, neboť nejraději by těch vysněných míst vyjmenovala celé tucty. Na konci jejího příspěvku vás pak čeká ještě i jeden cestovatelský skvost.

Milé ženy,
vzhledem k tomu, že denně pomáhám synovi v cestovní agentuře, jak už jsem se zmínila dříve, virtuálně jsem stále na cestách. Je tolik krásných míst, které bych ráda poznala, ale bohužel, ani můj život, ani moje peněženka na to však nemůže stačit.

Není na světě kout, kde by nebylo něco neopakovatelného, krásného, není na světě místo, které není obdařené bohem, místo, které bych nechtěla poznat. V tomhle jsem hodně náročná a jmenovat jedno nebo dvě místa bych proto nedokázala.

Mám ráda vysoké štíty hor s bílými zasněženými vrcholky, stejně jako nekonečné zelené pláně, svoje kouzlo mají ale i pustiny, pouště a prolákliny, vysoké vodopády i jeskyně, moře, oceány, ale i venkov kdekoli na světě.

Ráda bych někdy navštívila Austrálii a Oceánii, stejně jako Kanadu nebo severské fjordy. Lákají mě bělostné pláže Karibiku stejně jako písečné pláně v Maroku. Možná, že se mi některý z mých cestovatelských snů ještě v životě splní. Zatím jsem poznala pár nádherných koutů pouze v Evropě, ať už na řeckých ostrovech, procestovala jsem španělské ostrovy, Portugalsko, samozřejmě nám všem blízké Chorvatsko a Itálii. Vyšplhala jsem na mnohé vrcholy v Alpách v Rakousku i ve Švýcarsku a moje stopy jsem zanechala i ve slovenských Tatrách nebo Pieninách.

Kdekoli jsem byla, dychtivě jsem hltala krásu přírody a přestože jsem ateista, v tu chvíli jsem věřila, že musí existovat stvořitel vší téhle nádhery. Ráda bych však poznala i místa, kde se přičinil člověk. Sochy na Velikonočních ostrovech, egyptské pyramidy nebo Velkou čínskou zeď. Jeden obyčejný lidský život nestačí všechno poznat. Vyrůstala jsem v době, kdy pro nás byly hranice uzavřené, a proto hned po jejich otevření jsem se snažila začít poznávat to, co nám bylo tak dlouho odepřeno. Začala jsem organizovat autobusové zájezdy pro kolegy a známé alespoň po Evropě.

V dnešním tématu si mohu však vybrat pouze dvě místa. Je to velmi těžké. Volím tedy pouze dvě. Norské fjordy a Nový Zéland. Doufám, že alespoň jeden z těchto cestovatelských snů se mi v životě ještě splní a já budu moci říct,“...za tuto krásu stojí za to žít“.

Moji synové zdědili cestovatelské touhy po mně. Jeden má cestovní agenturu a pomáhá plnit své cestovatelské sny jiným, druhý ve své práci je na cestách stále. Procestoval toho už opravdu mnoho a já si dovoluji tentokrát poslat alespoň jednu jeho fotografii z Grand Canyonu v severní Arizoně.

Přeji všem krásný den a splnění cestovatelských snů všem dnešním přispěvatelkám.
Maryene

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

canyon

____________________

Chtěla bych sedět vedle vašeho syna, to musel být neskutečný pohled. Určitě jedno z těch míst, pro které stojí za to žít.
Děkuji, že jste napsala a ať se Vám alespoň jeden (nejlépe oba) z vašich cestovatelských snů splní.
To Vám přeju spolu s krásným dnem
Saša

Téma dnešního dne: Místo, kam bych se chtěla podívat

  • Pište prosím nanejvýš jedno, dvě místa – opravdu ty nej…
  • A proč právě tam, co vás na tom místě fascinuje?
  • A pokud jste na nějakém svém vysněném místě už byly, pošlete i fotografii (jednu, dvě)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dárkem - také vonícím dálkami. :)

dd

Reklama