Jaké to je? To se dozvíte na konci příspěvku od čtenářky Maryene, která vzpomíná na návštěvu (nejen) u babičky.

Hezký den na ženě-in:)
Kuchyňku máme malou, ale propojenou s jídelnou a obývacím pokojem. Návštěvy si tedy zveme do obývacího pokoje, který užíváme denně i my nebo posedíme u stolu v jídelně. Když je ale hezké počasí, nejlepší posezení je na terase. V zimě zase v obýváku u sálajícího krbu.
Pokoj, kam nikdo nesmí, nemáme, přestože v dětství mě takový tajemný pokoj lákal u mojí kamarádky. Byl jen na ukazování, ale návštěvy sedávaly na prosklené verandě.

Nejlépe se cítím doma. Přestože ráda občas zajdu někam na návštěvu, doma je prostě doma.

Ráda vzpomínám na dětství, na návštěvy u babičky. Měla obrovskou (tehdy dětskýma očima) kuchyň s kachlovými kamny, na kterých jsme si  jako děti mohly i hrát. Měla starý velký poschoďový dům s pavlačí, ale obývalo se jen jedno patro. Dům měl hodně pokojů, ve kterých bylo stále teplo, měly nějaký rozvod asi z těch kamen v kuchyni. Všechny pokoje byly navzájem propojené, takže jsme si mohly hrát na schovávanou, na slepou bábu i na honěnou. Babička to velmi trpělivě snášela. Návštěvy se scházely v kuchyni u velkého dlouhého stolu. U babičky to stále vonělo dobrým jídlem a buchtami. Nejraději jsem chodila do ložnice, kde byla na velkém zrcadle položena mušle. Tu když jsem položila k uchu, slyšela jsem v ní hučet moře.

A jedna historka z dětství. U mojí sestřenice v Beskydech jsem na prázdninách jako malá navštívila její babičku „z druhé strany“. Jeden vchod, dvoje dveře. Jedny do kuchyně, druhé do chléva ke krávě. To bylo asi to nejzvláštnější bydlení, jaké jsem kdy viděla. S návštěvami si také asi hlavu nelámali. V kuchyni byla postel, stůl se čtyřmi židlemi a dokonce studna s pumpou!

Hezký den přeje Maryene

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven  

_____________________

Jé, tak je škoda, že nemáte fotografii od bydliště té druhé babičky. Kdo ví, možná jí by se zase nelíbilo dnešní bydlení :)
Mimochodem, tu studnu s pumpou měla v kuchyni i moje babička. A mně se to MOC líbilo :)
Pěkný příspěvek, děkuji za jeho poslání.
Saša

Téma dnešního dne: Kam zvete návštěvy?

  • Kde si nejraději vypijete kávu s kámoškou a kde pořádáte rodinné oslavy?
  • Máte nějaký pokoj, kam nikdo nesmí?
  • Kde se cítíte nejlépe?
  • A jak tomu bylo ve vašem dětství?
  • Měli vaši rodiče nebo prarodiče nějaký pokoj, kam se smělo jen ve výjimečných případech?
  • Na jaké nejabsurdnější místo jste byla pozvána?
  • A co veselé historky?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný, příznačný dárek: Kávu a sušenky. :)

susenky

Reklama