A máme tady i první fotečky. Jsou od původní blondýnky s rovnými vlásky, čtenářky Maryene. Přečtěte si jak ona experimentovala s vlasy a prohlédněte si, k jak skvělému výsledku nakonec přišla.

Milé ženy,

v naší rodině není nikdo, kdo by neexperimentoval s vlasy. A to mám tři syny. Já jsem se narodila jako blondýnka s rovnými vlásky, moje sestra byla naprostý opak. Měla kurdrnaté, černé. Samozřejmě, ani jedna jsme se svojí hřívou nebyly spokojené. Maminka nám nechávala polodlouhý sestřih, ale poté, co mi jedna kadeřnice (asi v mých devíti letech) vlepila políček, že jsem jí rozfoukávala ofinu, kterou si zčesala k zastřižení, odmítly jsme se sestrou do tohohle jediného kadeřnictví v našem městečku chodit. Dočkaly jsme se tedy obě vytoužených dlouhých vlasů.

První vlasový experiment jsme ovšem provedly už ve velmi útlém věku, a to s našimi panenkami. Tehdy byly panenky s vlasy velkou zvláštností a nás zaujalo, jak sousedka mamince doma vytvářela trvalou. Okoukaly jsme co se dalo a když byly rodiče v práci, totéž jsme se pokusily vytvořit i panám na hlavě. Výsledek byl katastrofický, ale dnešní téma je o živých vlasech, takže nebudu uhýbat od tématu.

Konečně jsem se dočkala dlouhých vlasů, ale do školy jsem, musela nosit zapletené copy, tehdejší školní řád byl proti rozpuštěným vlasům. Ve škole tehdy letěly tzv. „flusačky“. Plastelína nebo žvýkačka se vložila do tužky versatilky a střílelo se s tím po třídě k velké nelibosti vyučujících. Tak také jeden velký kus jakési nedefinovatelné hmoty se nalepil do mé kštice a já se tak bála ukázat doma. Spolužačka to vyřešila za mě. Ustřihla mi vlasy až u hlavy. Ostatní doma dokonala maminka. Musela jsem na kluka, přesto mi na temeni ještě dlouho rostl jakýsi štěteček. Aby toho nebylo málo, udělaly jsme si s kamarádkami ve vlasech barevné fialové pruhy. S tím se ovšem do školy také nesmělo, takže vlastně už v 5. třídě jsem si vlasy musela poprvé přebarvit, a to na svoji původní barvu.

Poté jsem už jen střídala účesy a nechala si opět narůst vlasy „až po zadek“. V prvním ročníku na VŠ jsem měla ale hodiny plavání, na které jsem musela přes celé Brno a nemohla si vlasy řádně usušit, rozhodla jsem se tedy je opět shodit. V té době už i maminka moje dlouhé vlasy velmi milovala a když jsem domů přišla na kluka a ještě k tomu černovlasá, neubránila se slzám. Mé černé období mi nějaký čas vydrželo, vlasy dorostly a na mé hlavě se objevilo „afro“. Tzn. trvalá na celé hlavě na delších vlasech. Mám pár fotek, na kterých vypadám opravdu děsně. Střídala jsem barvy i délku vlasů, ale nejhůře vypadám na fotkách kolem třicítky, kdy mi kadeřnice na hlavě vytvořila (jak říkají moji synové) květák. Účes, který jsme mohli vidět tehdy na každé druhé ženě a mé děti tvrdí, že dnes po více než dvaceti letech vypadám mladší než tenkrát.

Dnes nosím polodlouhé vlasy a díky šedinám si je dobarvuji na blond. Zatoužila jsem sice i po tmavší barvě, ale když mi i vynikající český kadeřník Jakub Hájek doporučil, ať s barvu neměním, zůstávám jí už věrná.

A účes se kterým jsem byla nejvíce spokojená? Ten mi vytvořili na hlavě v jednom brněnském kadeřnictví přes šesti lety na moji druhou svatbu. I když se přiznám, že pár skoročervených proužků je moje vlastní dílo.

Krásný den s vlasy i bez přeje Maryene

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

uces

zezadu

______________________

Tak ten účes nemá chybu, ty proužky to fakt hezky oživily. A jestlipak vám vydržel přes celou svatební noc? :)
Děkuji za pěkný vlasový příspěvek a přeji krásný víkend
Saša

Dnes máme krásné ženské téma: Vlasy / Jakou nejhorší šílenost jste kdy měla na hlavě?

  • Barvíte se? A sama nebo u kadeřnice? (holičky)
  • Stříhala jste se někdy i sama?
  • Volíte letos nový jarní sestřih?
  • Líbí se vám dlouhé nebo krátké vlasy?
  • Po jakých vlasech jste toužila a ono nic?
  • Jste spokojená se svými vlasy?
  • Češete si drdoly?
  • Vyhovuje vám ježek?
  • Mluví vám manžel, partner, přítel do vašeho účesu?

To je rozsáhlé téma.
Pište prostě vše, co chcete – a klidně posílejte i fotografie!

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu s pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GLISS KUR , obsahující šampon a zábal. (můžu potvrdit - obojí výborné)

vlasy

Reklama