Touto větou začíná i tematický příběh od čtenářky Maryene. Přečtěte si, jak to je s nakupováním u nich v rodině i jaký nákup ji čeká v nejbližších dnech.

Hezký den všem na ženě-in :)

Nakupování, to je nekonečný příběh. 

Přestože nakupuji ráda, nepatříme k těm rodinám, co dokážou trávit víkendy v nákupních střediscích. Nakupuji, když je to potřeba, a to si potom nákupy užiju. Proč? Protože od doby, co jsem zůstala doma (a u nás je nanejvýš tak jedna „Hruška“, kam si občas skočím pro kvasnice nebo pro časopis, a všechno ostatní posílám manželovi do práce emailem), si den opravdu ráda zpestřím nákupem. Lístečky u nás nefungují, to by ztratil. Email si vytiskne, až odchází z práce a poctivě nakoupí. Když by zrovna nevěděl, o co přesně mám zájem, vyguglím a pošlu i foto. Manžel nakupuje velmi rád, dokáže mi vybrat i kosmetiku, a to už je něco! A já j sem docela ráda, když nakoupí, nemusím se s ničím tahat a ušetřím čas. 

Občas něco nakoupím i přes internet, ale když si zboží mohu vybrat a ohmatat osobně, má to pro mě větší kouzlo. 

Moje záliba v nákupech nemá žádné omezení. Ráda nakupuji vybavení domácnosti, ať už je to nádobí, drobnosti do kuchyně a udělá mi radost, i když koupím třebas jen maličkost sobě nebo dětem. Nejraději procházím designové obchody s nábytkem, ale vystačím si i s IKEOU. V poslední době, kdy máme vnoučka, ráda navštěvuji obchody s oblečením pro děti a když nic nekoupím, alespoň se inspiruji a druhý den je na světě nový model.

Mojí srdeční záležitostí jsou i zahradnictví nejrůznějšího druhu. Tam neodolám nikdy a odnesu si alespoň skalničku. Manžel, ten si jde třeba po těch svých šroubovácích, a když se sejdeme u pokladen, nestačí žasnout, co to zase mám ve vozíku.

Obchody s módou, to je kapitola sama o sobě. Miluji krásné prádlo, boty, kabelky. Škoda jen, že peněz není. Mám ale štěstí, že manžel má pochopení i pro tyhle moje úchylky a dokáže absolvovat i několikahodinové zkoušení oblečení a bot. Proč? Když jsme například na cestě autem a zastavíme v Brně (moje oblíbené místo pro nákupy), nic jiného mu ani nezbývá. A já za odměnu s ním absolvuji obchod s elektronikou nebo nářadím.

Pamatuji na jeden náš výlet na Mallorce. Na jednom zájezdu jsme navštívili poutní klášter LLUC s černou madonou. Když už všichni účastníci byli v autobusu, manžel se najednou ztratil. Myslela jsem si, že si jen odskočil. Prý se zašel podívat do nějakého obchůdku, co byl poblíž vchodu, chtěl koupit pohlednici. Ale byl to butik. Na takovém místě bychom ani jeden z nás podobný obchůdek nečekali. A kdybych to věděla, asi by náš autobus určitě nabral zpoždění! A světe div se! Vrátil se docela za chvíli s balíčkem. V něm byly dvoje šaty, a to jedny krásnější než druhé. Jedny černé plátěné se sukní až na zem a krajkovým živůtkem, druhé krátké, mini, zato jako z mořských pěn. Úplně jednoduché rovné, přízové, vzor jako z madeiry, bílé, s dvojitými ramínky. Každé zcela jiné, naprosté protiklady, nemohl vybrat, tak vzal oboje. A k tomu ještě bílý přízový klobouk s krempou obšitou drobounkými mušličkami. Myslím, že zabodoval nejenom u mě, ale i ostatního osazenstva ženského rodu v autobusu. (Některé manželky se dokonce na své protějšky vyčítavě mračily.)

Nevěděla jsem co na to říct. Já bych asi musela zkoušet nejméně hodinu, jemu stačil čas asi tak jako na tu pohlednici se známkou. Na rozdíl od běžných nákupů, kdy studuje všechny etikety, srovnává ceny a to trvá příliš dlouho na moji trpělivost.

A jaký nákup plánuji v nejbližší době? Před měsícem jsem dostala od dětí k narozeninám peníze na dárek, ale ještě jsem se kvůli nechodícímu kolenu k tomu nedostala. A co by to mělo být? To se dozvíte v textu poukazu, který mi k tomu sepsali:

„Synové tví zdvořilí,
na konev se složili.
Ač to není Dolce Gusto
neváhej a ihned zkus to.
Vodu ať vždy ohřeje ti
přejí tvé dvě starší děti!“
Asi mi nezbude nic jiného, než udělat opět nákup na netu.

Nakupování je téma, pro někoho možná trochu povrchní, ale já bych o něm dokázala psát dlouho. Třebas o tom, že dokonce ráda nakupuji i ve stavebninách nebo to tom, že můj syn nejraději nakupuje v New Yorku nebo v Los Angeles, kam jezdí za prací a kde jsou slevy značkového zboží, o kterých se nám ani nesní. Nebo o dceři, která mladičká a sama ještě nemá děti, dělá vedoucí v jednom malém obchůdku s českou obuví pro děti a o tom, co všechno musí absolvovat prodavačka, když nakupují mimina.

Také o mé známé, která ačkoliv je sama, stále nakupuje a její dům je zaplněn stovkami lahví pracích gelů, prášků, šamponů, přípravků na WC a vším, co se právě objeví v nové reklamě. Tahá domů plné tašky nepotřebných věcí, den za dnem. Suterén jejího domu už je jeden velký sklad. Vše pečlivě vytřízené a vyrovnané v řadách v dlouhých regálech až do stropu.

Nebo o tom, že jsem jednou podstoupila v jednom pražském salonu proměnu a cítila se tak skvěle a sebevědomě, že jsem se stokorunou v kapse hrdě a se vztyčenou hlavou vstoupila do butiku v Pařížské ulici v Praze a nechala se obskakovat. Poté, když jsem byla ustrojena od hlavy k patě v úžasném smetanovém kostýmu a v lodičkách, v outfitu, do kterého jsem se okamžitě zamilovala a za jehož cenu by si člověk pořídil i ojeté auto, a když mě asistentky prodeje přesvědčovaly, jak mi to sluší a že to určitě musím mít, odmítla jsem s tím, že se v tomto necítím úplně dobře. Že jsem si představovala něco lepšího. 

Krásný den a pohodové nákupy přeje Maryene

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________________

To je dlouhatánský příspěvek, těší mě, že jsem se Vám tématem trefila do gusta :)
Tak přeji pohodové nákupy a upřímné prodavačky
Saša

Téma dnešního dne: Nákupy

  • Nakupujete společně s vašimi muži?
  • Nebo nakupují sami?
  • Vysíláte je s lístečky?
  • Nakupují rádi?
  • Dostanete je s úsměvem třeba i do oddělení drogerie, nábytku, textilu?
  • Pohádali jste se někdy na nákupu?
  • Shodnete se na zboží?
  • Upřednostňujete nákupy v malých obchodech, nebo pořádáte velké nákupy v hypermarketech?
  • Jak často?
  • A chodíte raději na nákupy sama, nebo v doprovodu toho svého? :)

O nákupní tematice pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: pečící formou na dorty od firmy Tescoma

forma

Reklama