Čtenářce  Maryene se nepodařilo porodit dceru, ale má 3 kluky. A za svým dalším snem si půjde dál. V cestu kolem světa stále věří.

Přeji všem heký den

Jsem snílek a snila jsem odmala. O velké rodině s krásnými, chytrými a úspěšnými dětmi, nejlépe dceři a synovi, o krásném domě se zahradou, o cestách do světa a poznávání neznámých krajů. V současné době mám tři, myslím si, že hezké a úspěšné syny. Co mi zabránilo zrealizovat sen o dceři? Nejspíše matka příroda, takže počtvrté jsem se už o splnění snu tohoto nepokoušela. Vynahrazují mi to ale plně kluci a už si přivedli i partnerky, třeba se dočkám vnučky.

S cestováním to zpočátku nebylo na sto procent, jako dítě jsem doslova hltala cestopisy Hanzelky a Zikmunda, listovala v cestopisech a časopisech. O cestách do světa mi bránily naše zákony, ale hned po otevření hranic jsem se pustila do organizování zájezdů pro své kolegy. V současné době jsem zůstala bez práce, takže jsem se vrhla spolu se synem do zřízení cestovní agentury a alespoň organizování cestovatelských snů jiným. Proto doufám, že je jen otázkou času, kdy se uskuteční i můj sen o velké cestě kolem světa a myslím si, že není důležité, jestli si své sny splníme už v m ládí nebo kdykoli i v pozdějším věku. Zatím mě omezuje jen nedostatek financí. Myslím si, že na zrealizování svých snů máme celý život, takže nic není ztraceno a pokud si za svým snem jdeme s cílem ho splnit, myslím si, že není nic ztraceno ať je nám dvacet nebo i třikrát tolik.

Čtenářka Maryene


Děkuji, Maryene. Z vašeho textu na mě dýchl příjemný odér optimismu. Chce se mi jásat. Tak to má být, jsou sny, které nám může splnit náhoda, a pak ty, na které můžeme dosáhnout pílí a vůlí. A vám přeji, ať se vám sen splní. Když za ním tak jdete...

Já mám podobný sen. Dosáhnout všech sedmi nejvyšších vrcholů sedmi kontinentů naší planety, i když ve svém věku mám za sebou jen jediný, a to evropský. A také bych rád byl jednou Iron man. A já věřím, že to dokážu. Jednou, třeba spolu s Maje uspořádáme expedici na Everest, až nám bude 80.

Viz příspěvek čtenářky Maje: 100 let oslavím v bikinách na svém ostrově 


Dnešním tématem dne jsou naše vnitřní limity. To, co nám zabránilo, nebo brání stát se úspěšnými, šťastnými a spokojenými. Dokážete to pojmenovat? Najdete odvahu nahlédnout na sebe s odstupem?

Mám na mysli i limity získané výchovou? Jste schopná sama jít do restaurace, do kina, na výstavu, na plovárnu, na koncert, do hor, do společnosti? Proč ne?

Jsem si vědom, že vás žádám o pohled do vašeho nitra. A proto slibuji, že pokud mne o to požádáte, tak nezveřejním váš nick a e-mail po zveřejnění smažu tak, aby jej nikdy nikdo nedohledal.

Jsem zvědavý na to, co vás podle vašeho mínění nejvíc vnitřně omezuje. Co vám brání, nebo zabránilo v tom si splnit svůj životní sen.

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek ode mne získá parfém nebo toaletní vodu do 1 500 Kč dle vlastního výběru!