Plavecký příspěvek od čtenářky s nickem Maryene začíná bohužel tragicky. Naštěstí tuto smutnou událost pomalu odnesl čas a Maryene se dnes plavání nevyhýbá.

Milé ženy, přeji všem hezký den

Mohlo mi být asi tak šest roků, když mě a moji kamarádku přemluvili starší kluci k projížďce na loďce, kterou měli rybáři uvázanou, ale nijak jinak nezabezpečennou na břehu rybníka. Kousek od břehu kluci loďku rozhoupali a měli radost z toho, že se bojíme. Najednou se loďka převrhla a my jsme se ocitli ve studené vodě. Ještě dnes, po téměř padesáti letech cítím tu nepříjemnou pachuť rybniční vody, ale i traviny , které se mi otíraly o nohy. Pradoxně jsem se ten den naučila plavat. Moje kamarádka tolik štěstí neměla. Utopila se.

Od té doby nemám koupání v rybníku ráda a vyhýbám se i všem otevřeným plochám jako jsou jezera, apod. Koupání v moři mi ale nevadí a klidně se pustím i hodně daleko od břehu. Hlavně, že voda není cítit rybníkem a já vím, že mám pod sebou dostatečnou hloubku, aby se mi nic neotíralo o nohy.

Neumím si představit dovolenou bez pobytu u moře, protože tam si plavání nejlépe užiju. Nemám ráda přeplněné pláže, ani nadměrný hluk velkých akvaparků. Během roku využívám permanentku do bazénu, ale prožila jsem několikaleté období, kdy jsem se veřejným bazénům musela vyhýbat, protože jsem tam vždy „něco chytla“. Myslím tím nepříjemné zdravotní problémy. V té době jsme si vybudovali bazén doma, protože jsem vodní živel a byly by to krušné časy bez možnosti si kdykoliv zaplavat. Děti jsem naučila plavat brzy, abych je uchránila případnému nebezpečí.

A moje postava v plavkách? Vím, že dnes už není dokonalá, ale člověk musí umět plavky nosit, stejně jako ostatní oblečení. Kdo má dostatečné sebevědomí, nemusí se za svoji postavu v plavkách stydět. Naopak plaváním může pro sebe a svoji postavu něco udělat. Toto období už mám za sebou. Plavky jsou u nás doma potřeba celoročně, takže musím mít vícery a tak vždy jsou po ruce některé, ve kterých se zrovna cítím dobře.

Myslím si, že plavání je nejen zdravý, ale určitě nejzdravější sport, který mohou provozovat lidé v každém věku.  Mým snem je mít doma větší bazén, který bychom mohli užívat po celý rok.

Maryene

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

_______________

Tak ten sen sdílím společně s vámi! Dáme si vědět, jestli se nám uskutečnil.
Děkuji, že jste napsala. Z toho začátku mě až mrazilo.
Přeji pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Plavky v zimě

 • Máte celkově ráda plavání?
 • Myslíte, že tento sport patří jenom k letnímu období?  
 • Je ve vašem městě krytý bazén?
 • Chodíte tam plavat?
 • Máte doma krytý bazén? Nebo chtěla byste?
 • Líbí se vám aquaparky, nebo dáváte přednost klasickým krytým bazénům?
 • Jaké jsou vaše zkušenosti s plavání v krytém bazénu (ať už dobré, nebo špatné)
 • Považujete plavání za zdravý sport?
 • Kdy jste se poprvé naučila plavat?
 • Stydíte se za svou postavu v plavkách?
 • Otužujete se v zimě?

Vše o plavání piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu odvážnou plavkyni odměním krásnou šperkovnicí.

zavrena

otevrena